Słowacja: nowości dla narciarzy na Chopoku

Artykuły Narciarskie podróże Słowacja: nowości dla narciarzy na Chopoku

Już 3 grudnia planowany jest początek sezonu zimowego w Jasnej na Chopoku, największym ośrodku narciarskim na Słowacji. Tego dnia odbędzie się także uroczyste otwarcie nowej gondoli, która wozić będzie narciarzy na trasie Biela Púť – Priehyba.

Nowa gondola na Chopoku

Na tę inwestycję narciarze odwiedzający ośrodek narciarski Jasna Chopok czekali od dawna. Do tej pory po drodze z Bielej Púti na Priehybę narciarzy czekała czasochłonna przesiadka. Po wjeździe czteroosobową kanapą trzeba było ustawić się w zazwyczaj długiej kolejce do kolejki Twinliner. Okres oczekiwania w najbardziej gorącym okresie wynosił nawet godzinę.

Jak podkreśla Jiří Trumpeš, dyrektor ośrodka Jasna Chopok, nowa gondola firmy Doppelmayr umożliwi  ekologiczne zaopatrzenie restauracji bez potrzeby wykorzystywania ratraków. Znacznie ułatwi ona też wjazd na Chopok osobom o ograniczonej sprawności ruchowej i w starszym wieku.

Każda z kabin nowej kolei linowej na Chopoku dostarczonych przez szwajcarską firmę CWA pomieści 15 osób. Koszt całej inwestycji wyniesie 17 milionów euro.

Nowa gondola na Chopoku
Trasa nowej gondolki na Chopoku

Więcej nowości w Jasnej

Nowa gondola to nie jedyna innowacja czekająca na narciarzy na Chopoku. Na poprawę warunków narciarskich z pewnością wpłyną ulepszenia, jakich dokonano w systemie sztucznego naśnieżania. Systemem tym  objęto ponadto kolejny rejon – trasę nr 6 na stoku Slalomák. Uruchomiony zostanie także nieczynny przez pewien czas wyciąg orczykowy w Zadnych Derešach.

Wyremontowano równieżrestauracje Rotunda Chopok i Happy End na Bielej Puti. Oba cieszące się popularnością lokale od nowego sezonu będą w pełni samoobsługowe. Ponadto zwiększy się liczba skibusów wożących narciarzy do ośrodka. Zmieni się też system parkowania. Dzięki usłudze Comfort Parking narciarze będą mieli możliwość zakupienia przez Gopass limitowaną liczbę miejsc parkingowych z gwarancją zaparkowania w ośrodku nawet w godzinach szczytu. Karnety jednodniowe będą uprawniać do zniżki, natomiast posiadacze karnetów sezonowych Sprytna Sezonówka PREMIUM będą mogli parkować na wyznaczonych miejscach parkingowych bezpłatnie.

Chopok skipass w cenie

Spółka TMR, która zarządza ośrodkiem narciarskim Chopok, prowadzi także własne hotele. W tym sezonie każdy klient, który zarezerwuje  pobyt w sieci hotelowej TMR, automatycznie otrzyma karnet narciarski lub bilety na kolejki linowe. Goście przebywający w butikowym Hotelu Tri Studničky otrzymają dodatkowo Fast Pass, czyli karnet umożliwiający ominięcie kolejki do wyciągów.

Karnet GOPASS

W przedsprzedaży można zakupić karnety GOPASS umożliwiające szusowanie na nartach, relaks w parkach wodnych Tatralandia i Bešeňová oraz pobyty w hotelach TMR w najlepszych cenach.  Jak w poprzednich latach karnety sprzedawane są z zastosowaniem dynamicznego cennika. Cena skipassu nie jest stała, lecz zależy od wyprzedzenia, z jakim go kupujemy, oraz zainteresowania szusowaniem w wybranym przez nas terminie.

W sprzedaży dostępna jest także Sprytna Sezonówka PREMIUM 2022/23, która umożliwia korzystanie z ośrodków narciarskich nie tylko na Słowacji w Jasnej Chopok, Tatrzańskiej Łomnicy , Štrbské Pleso i  Stary Smokowiec. Działa ona także w ośrodkach w Austrii (Mölltaler Gletscher, Ankogel, Innsbruck Muttereralm), Polsce (Szczyrk) i w Czechach (Špindlerův Mlýn, Ještěd). Zakup skipassów we wszystkich wspomnianych ośrodkach będzie można zrealizować poprzez GOPASS – market place i program lojalnościowy w jednym – www.gopass.travel.

Czytaj także:

Podziel się:
Copyright © 1995-2024  Mountain News LLC.  All rights reserved.