Ośrodki narciarskie | Polska, Europa, świat
Top 4najlepszych tras w regionie Włochy
Top 1dla zaawansowanych w regionie Veneto
Wszystkie opinie

Przegląd

Narty w Cortinie d'Ampezzo

Cortina d'Ampezzo jest jednym z najważniejszych i najbardziej znanych ośrodków narciarskich we Włoszech. Bawią tu zarówno przedstawiciele wyższych sfer, jak i zwykli miłośnicy sportów zimowych. W ciągu ostatnich 90 lat ta mała społeczność licząca 6000 osób zyskała światową sławę. Z jednej strony była ona gospodarzem wielkich wydarzeń sportowych, takich jak Zimowe Igrzyska Olimpijskie w 1956 r. oraz Mistrzostwa Świata w Narciarstwie w 1932 i 1941 r. Z drugiej strony Cortina była miejscem kręcenia kilku międzynarodowych filmów, takich jak "James Bond - Na zabójczej misji" i "Różowa Pantera".  

Trzy ośrodki, jeden skipass

Jeśli chodzi o sport, Cortina d'Ampezzo ma wiele do zaoferowania. W sumie są tu trzy tereny narciarskie, które nie są ze sobą połączone. Ten sam skipass można jednak wykorzystać na wszystkich terenach narciarskich. Największy teren narciarski w Cortinie znajduje się pod górującym nad okolicą szczytem Tofana di Mezzo. Znajduje się tu wiele niebieskich tras zjazdowych, które tworzą dużą, przyjazną dla rodzin ofertę. Obszar ten rozciąga się aż do wysokości 2828 m n.p.m. Na zachód od centrum Cortiny znajdują się Cinque Torri. W bezpośrednim pobliżu znajduje się nieco mniejszy, ale bardzo ładny teren narciarski z łatwymi i średnimi trasami zjazdowymi. Najbardziej znany czarny zjazd w Cortinie zaczyna się na wysokości 2930 metrów przy Forcella Staunies. Jednokilometrowa trasa jest znana poza granicami regionu i należy do najsłynniejszych tras zjazdowych w Dolomitach. Z miejscowości można dostać się do poszczególnych terenów narciarskich kolejką linową lub skibusem. Autobus dla narciarzy oferuje przyjemną alternatywę dla tradycyjnej kolejki linowej.

Oferty poza stokami Cortiny

Dzięki temu, że w przeszłości Cortina była miejscem Zimowych Igrzysk Olimpijskich, oferuje również wiele możliwości uprawiania sportu poza stokami. Jedną z atrakcji jest z pewnością przejażdżka taksówką bobslejową po olimpijskim torze bobslejowym. Można też wybrać się na spływ pontonem po stokach. Oczywiście można również uprawiać narciarstwo biegowe na trasach o długości 75 km i podziwiać zapierające dech w piersiach krajobrazy. Cortina położona jest u podnóża malowniczego górskiego krajobrazu, co czyni ją jednym z najpiękniejszych ośrodków narciarskich w Dolomitach. Dla rodzin w Cortinie znajduje się park zabaw dla dzieci. Tam Wasze maluchy mogą spędzać czas już od trzeciego miesiąca życia. Snowboardziści mogą się wyszaleć w funparku na Falorii. Skocznie, poręcze i half pipe znajdziecie tylko tam. Reszta Cortiny jest bardziej odpowiednia dla początkujących na desce.

Zakupy na Corso Italia

Ponieważ w Cortinie mieszkają piękni i bogaci, miasto oferuje również wiele możliwości zrobienia zakupów. Szczególnie Corso Italia, główna ulica handlowa, świadczy o obecności wyższych sfer. Jeśli po zakupach zgłodniejesz, również masz szeroki wybór. Na osóby z nieco większym portfelem czeka kilka eleganckich restauracji, które oferują dania kuchni międzynarodowej. Ale za nieco mniejsze pieniądze można też znaleźć dobre pizzerie i restauracje, które serwują domowe specjały. Na après-ski można się bawić w różnych dyskotekach i barach.

Zaplanuj swój wyjazd

Wypożyczalnie nart

Kiedy najwięcej śniegu?

Średnie opady śniegu

109cm
68cm
46cm
23cm
0cm
48cm
lis
48cm
gru
56cm
sty
90cm
lut
56cm
mar
45cm
kwi
0cm
maj

Więcej o terenie narciarskim

Niebieskie trasy
38%
Czerwone trasy
49%
Czarne trasy
13%
Trasy ogółem
73
Najdłuższa trasa
7 km
Teren narciarski
120 km
Sztuczne naśnieżanie
32 ha
Sztuczne naśnieżanie
105 km

Liczba wyciągów: 36

Koleje gondolowe
5
Ekspresowe kanapy 6-osobowe
1
Kanapy 4-osobowe
10
Kanapy 3-osobowe
5
Kanapy 2-osobowe
10
Pozostałe wyciągi
5

Wysokość n.p.m.

Dolina
1224m
Szczyt
2742m
Przewyższenie
1766m

Ważne terminy

29 listopad, 202429. 11. 2024
Planowany początek sezonu
30 kwiecień, 202530. 04. 2025
Planowane zakończenie sezonu
N.A.
Długość sezonu (dni)
150
Dni otwarte w zeszłym sezonie
N.A.
Lata działalności
120cm
Średnie opady śniegu
Copyright © 1995-2024 Mountain News LLC. Wszystkie prawa zastrzeżone.