Alta Badia Ośrodek narciarski

Ośrodki narciarskie | Polska, Europa, świat
Top 8dla rodzin w regionie Europa
Top 3dla początkujących w regionie Włochy
Top 2dla początkujących w regionie Tyrol Południowy
Wszystkie opinie

Przegląd

Narty w Alta Badia (Dolomity)

Alta Badia to bardzo znany teren narciarski w sercu Południowego Tyrolu, w środku Dolomitów, położony zaledwie około 65 km od Bolzano i 60 km od Bressanone w Val Badia. La Villa, S. Cassiano, Corvara, Colfosco, Pedraces i La Val to nazwy sześciu wiosek, które razem tworzą tradycyjny i bardzo dobrze wyposażony obszar turystyczny, mający wiele do zaoferowania wszystkim miłośnikom sportów zimowych.

W Alta Badia narciarstwo ma długą tradycję. Już w 1947 roku wybudowano pierwszy wyciąg krzesełkowy w Corvarze - Col Alto. Dzisiaj łączna długość tutejszych tras sięga 130 km i są wśród nich jedne z najpiękniejszych zjazdów w Dolomitach. Teren narciarski jest przeważnie łatwy lub średnio trudny, znajduje się tu tylko kilka trudnych stoków. Narciarze mają do dyspozycji 53 wyciągi. Centralne położenie w największej na świecie karuzeli narciarskiej Dolomiti Superski i bezpośredni dostęp do słynnej Sellarondy sprawiają, że Alta Badia jest jednym z najbardziej popularnych ośrodków narciarskich w Południowym Tyrolu.

Alta Badia jest uważana za region szczególnie ulubiony przez koneserów dobrych smaków. W żadnej innej dolinie nie ma tak wielu szlachetnych restauracji dla smakoszy jak tutaj, na obszarze zaledwie 15 kilometrów kwadratowych znajduje się aż sześć gwiazdek Michelin. Nic więc dziwnego, że cała oferta turystyczna nastawiona jest na dawanie turystom przyjemności. Ekstremalne atrakcje? Tutaj na to nie licz. Zamiast tego na narciarzy czekają tu przytulne górskie chatki, słoneczne tarasy, dobre wino i kawa oraz oczywiście pyszne jedzenie - "la dolce vita" jest tutaj głównym hasłem. Wszystko wśród imponujących surowych szczytów.

 

Snowpark Alta Badia

Snowpark Alta Badia jest jednym z największych parków w regionie narciarskim Dolomiti Superski. Oferuje dwie linie o różnych poziomach trudności z licznymi kickerami, railami i boxami. Poza tym park jest obecnie uznawany na arenie międzynarodowej jako hotspot, głównie ze względu na imprezy okolicznościowe i dobre możliwości fotografowania. W Alta Badia znajduje się również nowoczesny fun slope, jak również playgroundSnow, który jest nową koncepcją freestyle, łączącą trasy zjazdowe, snowpark i cross.

Zaplanuj swój wyjazd

Kiedy najwięcej śniegu?

Średnie opady śniegu

96cm
60cm
40cm
20cm
8cm
28cm
lis
24cm
gru
42cm
sty
80cm
lut
35cm
mar

Więcej o terenie narciarskim

69%
Niebieskie trasy
28%
Czerwone trasy
3%
Czarne trasy
100
Trasy ogółem
130 km
Trasy ogółem
8.5 km
Najdłuższa trasa
130 km
Teren narciarski
1.2 km
Nocne jazdy
90 km
Sztuczne naśnieżanie

Liczba wyciągów: 53

10
Koleje gondolowe
2
Ekspresowe kanapy 6-osobowe
21
Kanapy 4-osobowe
3
Kanapy 3-osobowe
5
Kanapy 2-osobowe
12
Pozostałe wyciągi

Wysokość n.p.m.

2778m
Szczyt
1454m
Przewyższenie
1324m
Dolina

Ważne terminy

03 grudzień, 202203. 12. 2022
Planowany początek sezonu
10 kwiecień, 202310. 04. 2023
Planowane zakończenie sezonu
140
Planowana długość sezonu (dni)
140
Dni otwarte w zeszłym sezonie
N.A.
Lata działalności
0cm
Średnie opady śniegu
Copyright © 1995-2022 Mountain News LLC. Wszystkie prawa zastrzeżone.