Polish

Urlop w Dolinie Zillertal: na sportowo i zimą i latem

23. marzec 2021 | Mayrhofen

Nowinki z regionów Zillertal Arena

Rowery w Zillertal

Rowery w Zillertal

Prawa autorskie: Bernd Ritschel

Górskie wędrówki jesienią, skitury zimą: w Mayrhofen jest co robić o każdej porze roku. Podczas gdy jedni goście latem zażywają ochłody w krystalicznie czystych górskich jeziorach, inni w tym samym czasie wycinają narciarskie skręty na lodowcu Hintertux. Każda pora roku ma w Mayrhofen swój wyjątkowy urok – zobaczcie, czego podczas urlopu w Dolinie Zillertal na pewno nie możecie przegapić.

Sportowy raj przez cały rok 

W Mayrhofen w Dolinie Zillertal przez cały rok macie ogromny wybór przeróżnych możliwości uprawiania sportów.  Latem wszystko kręci się wokół kulinarnych specjalności, zimą większość gości spędza urlop na okolicznych terenach narciarskich. W kombinacji ze słynną tyrolską gościnnością wakacje w Dolinie Zillertal będą z pewnością niezapomniane.

Narty w Mayrhofen  - © Frank Bauer

Narty w Mayrhofen

Prawa autorskie: Frank Bauer

Wiosna w Mayrhofen

Gdy śnieg powoli zaczyna topnieć i na powierzchnię przebijają się pierwsze kwiaty, miłośnicy firnu ruszają na stoki. Dni stają się coraz dłuższe, rosną temperatury a śnieg robi się bardziej chwytny. Idealna pogoda, by w południe wygrzać się w słońcu na tarasie któregoś ze schronisk. Popołudniu jest jeszcze czas na rundkę na nartach biegowych lub rowerze.

Wskazówka dla miłośników wody: koniecznie spróbujcie raftingu na dzikich górskich rzekach.

Letni raj Zillertal

Rozkosze podniebienia i kulinarne uczty to słowa klucze, które najlepiej charakteryzują lato w Mayrhofen. Szczególnie polecamy Wam rowerową turę specjalna trasą wytyczoną wzdłuż Doliny Zillertal. 31-kilometrowa dobrze oznakowana droga prowadzi wśród imponujących szczytów, mijając po drodze letnie kąpieliska, place zabaw i parki rozrywki. W niezliczonych gasthausach po drodze możecie zakosztować tyrolskich specjalności i nabrać sił na dalszą część wycieczki.

Nieco chłodniej niż w dolinie będzie wysoko w górach. Górska wycieczka – na przykład na Ahorn – to kolejny świetny pomysł na gorące letnie dni. Mój typ: wjazd kolejką linową na szczyt, spacer górskim szlakiem oferującym niezapomnianą panoramę i wizyta w Ahornhütte, gdzie zachęcam do spróbowania lokalnej specjalności - Tiroler Gröstl.

Złota jesień w Dolinie Zillertal

Jesień oznacza jedno: wskakujemy w górskie buty i wyruszamy w góry. Drzewa mienią się kolorami a rześkie górskie powietrze ciągnie wędrowców na wysokie szczyty. Jesienna paleta barw najpiękniej prezentuje się chyba na Ramsbergu. Ale i jesienią nie musicie rezygnować z nart. Na lodowcu Hintertux śmigać można o każdej porze roku. Gdy wędrówki i wspinaczki dadzą Wam w kość, możecie aktywnie wypocząć na 18-dołkowym polu golfowym w Udens.  

Wędrówki w Zillertal  - © Florian Schüppel

Wędrówki w Zillertal

Prawa autorskie: Florian Schüppel

Mayrhofen: sporty zimowe w Zillertal

Ferie zimowe w Mayrhofen bez nart? Możliwe, ale większość gości jednak przybywa tu zimą głównie po to, by nacieszyć się sportami zimowymi. A możliwości ich uprawiania jest tu mnóstwo. Podczas gdy jedni śmigają w dół najbardziej stronnej trasy Harakiri, inni uprawiają narciarstwo biegowe korzystając z gęstej sieci 200km tras. Zillertal to także raj dla skiturowców. A co poza nartami? Poza torami saneczkowymi, z których najdłuższe liczą po 7km długości, na gości czekają tu idylliczne trasy do wędrówki w rakietach śnieżnych. Dla każdego coś miłego!

Biegówki w Zillertal  - © Laurin Moser

Biegówki w Zillertal

Prawa autorskie: Laurin Moser

Reklama

Reklama

Reklama