Kto był na nartach w Świeradowie Zdroju, ten wie, że tamtejszy ośrodek wyposażony w 8-osobową gondolę nie rozwinął jeszcze swego potencjału. Ale jest szansa, że to się zmieni.

Operatorzy ośrodka od dawna snują plany rozbudowy stacji, które do tej pory dość skutecznie torpedowane były przez instytucje odpowiedzialne za ochronę środowiska ze względu na występujące na tym terenie siedliska cietrzewia.

Projekt inwestycji, która ma znacząco zwiększyć atrakcyjność ośrodka narciarskiego Ski&Sun w Świeradowie Zdroju, zakłada poszerzenie górnej części dotychczasowej trasy do szerokości 100m, wytyczenie dwóch tras narciarskich oraz budowę nowej kolei krzesełkowej, która będzie je obsługiwać. Całośc ma kosztować prawie 30 milionów złotych.

Poszerzenie górnego odcinka ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa narciarzy, gdyż w obecnej sytuacji przy dużym natężeniu ruchu tworzą się w szczytowej części trasy oblodzenia, szczególnie niebezpieczne dla mnie wprawionych osób. 

Wydaje się, że po latach starań wkrótce możliwe będzie osiągnięcie pełnego porozumienia w kwestii rozbudowy ośrodka. Więcej szczegółowych informacji w poniższym wideo: