Najlepiej oceniane ośrodki

Ocena łączna

Ośrodek z trasami dla wszystkich poziomów zaawansowania, bliskie zakwaterowanie, liczne atrakcje apres ski i dobra szkoła narciarska to wspaniałe ferie na śniegu.

Najlepsze ośrodki narciarskie Beskid Śląski | Jakie są najpopularniejsze ośrodki narciarskie?

Na portalu Skiinfo narciarze i snowboardziści mogą oceniać ośrodki narciarskie - i to w różnych kategoriach. Który ośrodek narciarski jest najbardziej przyjazny rodzinom? Który z nich ma najlepsze stoki? Gdzie są najlepsze snowparki? Które ośrodki narciarskie są najlepsze na après-ski? Tutaj znajdziecie najlepsze ośrodki narciarskie. Ogólna ocena w rankingu opiera się nie tylko na głosach naszych użytkowników, ale także na opinii naszej redakcji i specjalnym algorytmie, który bierze pod uwagę wiele dodatkowych czynników. Czy twój ulubiony ośrodek narciarski znalazł się na liście najlepszych stacji w regionie Beskid Śląski? Zachęcamy też do udziału w naszym rankingu. Wystarczy kliknąć na dowolny ośrodek narciarski i wystawić mu ocenę.

Zaplanuj swój wyjazd

Ośrodki - Beskid Śląski | FAQ

Beskid Śląski jest pasmem górskim należącym do Beskidów Zachodnich. Leży w Karpatach Zachodnich. Najwyższym szczytem Beskidu Śląskiego są Skrzyczne (1257 m n.p.m.) oraz Barania Góra (1220 m n.p.m.). Po stronie czeskiej najwyższym punktem jest Czantoria Wielka (995 m n.p.m.). Beskid Śląski sąsiaduje z Beskidem Śląsko – Morawskim po stronie zachodniej, Beskidem Żywieckim na południowym wschodzie, Kotliną Żywiecką od wschodu, Beskidem Małym na północnym wschodzie i Pogórzem Śląskim od strony północnej. Przełęcz Jabłonkowa oraz doliny Osetnicy i Olzy oddzielają Beskid Śląski od Beskidu Śląsko – Morawskiego, tworzonego przez góry położone na zachód od rzeki Olzy, zaliczanego kiedyś do Beskidu Śląskiego. Znaczny obszar Beskidu Śląskiego należy do Górnego Śląska (Śląska Cieszyńskiego). Część wschodnia i południowo – wschodnia należy do Małopolski (do Żywiecczyzny), a niewielki fragment południowy leży na terenie ziemi czadeckiej. Opady na terenie Beskidu Śląskiego wynoszą od 800 do 1200 mm rocznie. W miesiącach zimowych występuje tu bardzo duże zaśnieżenie. Wpływ na kształtowanie pogody mają masy powietrza polarno – morskiego z wiatrem wschodnim. Wraz ze wzrostem wysokości ku południowemu wschodowi, temperatura powietrza spada. Średnia temperatura roczna wynosi od 5,4 oC na szczytach, do 8,5 oC w dolinie Olzy. Najzimniej jest w styczniu. Najcieplejszym miesiącem letnim jest natomiast lipiec. Wiatr, łagodzony przez otaczające góry, jest bardzo ważnym czynnikiem klimatycznym. Wiosną i jesienią wieje wiatr halny. W partiach szczytowych Baraniej Góry, Równicy i Czantorii przeważają wiatry zachodnie oraz północno – zachodnie. Na terenach Istebnej ilość wiatrów zachodnich jest mniejsza, a co za tym idzie, mniejsza jest także ilość opadów atmosferycznych. Najwięcej opadów występuje na wysokości od 1400 do 1500 m n.p.m. W partiach górskich położonych powyżej 1000 m n.p.m. występuje mniej deszczu. W niższych partiach opadów jest więcej. Zima jest łagodniejsza niż na nizinach. Klimat Beskidu Śląskiego jest bardzo przyjazny dla osób z chorobami układu oddechowego i serca oraz łagodzi choroby nerwowe. Beskid Śląski dzieli się na Pasmo Czantorii na zachodzie oraz Pasmo Baraniej Góry na wschodzie. Granicą między nimi jest dolina Wisły. Najważniejszymi miejscowościami turystycznymi Beskidu Śląskiego są: Bielsko – Biała, Ustroń, Wisła, Istebna, Brenna oraz Szczyrk. W Beskidzie Śląskim swój bieg rozpoczyna Główny Szlak Beskidzki: Ustroń – Równica – Czantoria Wielka – Stożek Wielki – Przełęcz Kubalonka – Barania Góra – Węgierska Górka. Znajdują się tu również inne ciekawe, piesze szlaki turystyczne, zarówno po polskiej, jak i po czeskiej stronie. Wyciągi narciarskie w tym regionie można spotkać w: Ustroniu, Wiśle, Brennie, Istebnej, Koniakowie, Szczyrku, Bielsko – Białej, Jaworzynce i Kamesznicy.
Copyright © 1995-2024 Mountain News LLC. Wszystkie prawa zastrzeżone.