Dolina Zillertal: bezkres niebieskich tras

Artykuły Narciarskie podróże Dolina Zillertal: bezkres niebieskich tras

Narty w austriackim Tyrolu to niezwykle bogata oferta ośrodków narciarskich, z których każdy kusi kilometrami tras. Jak znaleźć taki, który da satysfakcję narciarzom na różnych poziomach umiejętności a szczególnie spodoba się narciarzom, którzy lubią niebieskie, łagodne trasy?

Początkujący i uczący się potrzebują szerokich, bezpiecznych tras – bez kolejek i ryzyka zderzenia się z kimś podczas zjazdu. Ci, bardziej zaawansowani poszukują wyzwań i adrenaliny.  Niebieskie z czerwonym pogodzi tyrolski Zillertal.  To dolina, w której znajdziecie aż cztery ogromne, niezależne ośrodki.  Wyciągi we wszystkich czterech dostępne są w  ofercie  Zillertal Superskipass.

Do tyrolskiej doliny  Zillertal dostaniecie się po około 10 godzinach jazdy samochodem z Polski. Nocleg w dolinie znajdziecie korzystając z wyszukiwarki na stronie Tyrolu – www.tyrol.pl – lub korzystając z popularnych serwisów rezerwacyjnych. Nie musicie martwić się o standard – Tyrolczycy  bardzo dbają o komfort swoich gości.

Po dolinie można poruszać się własnym samochodem – ośrodki narciarskie mają swoje parkingi (za wyjątkiem Penken w Mayrhofen) – lub korzystać z bezpłatnych skibusów, których gęsta sieć dociera w dowolną narciarską destynację.

Narty w Zillertal
W Hochzillertal niebieskie trasy ciągną się kilometrami | Foto: Tirol Werbung / Josef Mallaun

Ośrodki narciarskie w dolinie Zillertal

Warto poświęcić przynajmniej jeden dzień pobytu na każdy z ośrodków i w ten sposób wybrać swój ulubiony. Pierwszy z ośrodków w kompleksie to zaczynająca się w miejscowości Zell am Zill – Zillertal Arena. To  niezwykle urozmaicony w trasy na każdym poziomie teren. Kolejne ośrodki  to Mayrhofen ze startującymi w przepięknym alpejskim miasteczku  wyciągami Ahorn i Penken oraz położony nieopodal, w Kaltenbach –  Hochzillertal.  Nasz superskipass pozwoli nam też na jazdę na trasach lodowca Hintertux.

Relaks na stoku zapewniają niezwykle malowniczo położone restauracje – z tyrolską kuchnią i widokami na Alpy. W Zillertal Arena zdecydowanie warto wypróbować tradycyjnych dań w uroczej  restauracji Kreuzjochalm  – natomiast wizytówką położonej nieco niżej  restauracji Wiesenalm  są fantastyczne burgery.

Narty w Zillertal
Wypróbuj tradycyjnych tyrolskich dań w restauracji Kreuzjochalm | Foto: Bernhard Berger

Zillertal – wskazówki praktyczne  dla niebieskich

Niebieskie eldorado w Zillertal Arena to bardzo przyjemne łagodne trasy 18 i 16. Pozwalają na wiele godzin cudownej zabawy i nauki.

W Mayrhoffen wypróbujcie panoramiczną trasę  4 i 4 a dostępną z wyciągu Ahorn oraz przyjemną 11 z Penken.

Dla początkujących  wyjątkowo wyrozumiały i przyjazny jest  ośrodek Hochzillertal. Tu niebieskie trasy potrafią ciągnąć się kilometrami i przecinać z innymi, które bezpiecznie doprowadzą nas do wyciągów. Szczególnie polecamy trasę Z oraz 13 i  14.

Narty w Zillertal
W Mayrhoffen wypróbujcie widowiskową trasę 4 i 4 a dostępną z wyciągu Ahorn oraz przyjemną 11 z Penken | Foto: Tirol Werbung_/ Bert Heinzlmeier

Więcej info na www.tyrol.pl  i www.zillertal.at/en.html

Podziel się:
Copyright © 1995-2024  Mountain News LLC.  All rights reserved.