Tanie stoki narciarskie: skipassy za mniej niż 25 euro

Artykuły Featured Narciarskie podróże Tanie stoki narciarskie: skipassy za mniej niż 25 euro

Wypad na narty nie musi być drogi. Jeśli nie chcemy wydać na narciarski wyjazd fortuny, wcale nie jesteśmy skazani na urlop w polskich ośrodkach. Sprawdziliśmy, gdzie w Alpach początkujący narciarze, rodziny i oszczędni znajdą niedrogie ośrodki narciarskie. W poniższych stacjach jednodniowy skipass kosztuje nawet mniej niż 25 euro.  Od Vorarlbergu po Południowy Tyrol, pokażemy Wam, gdzie za te pieniądze czeka Was najwięcej stoków, najlepsze szkółki narciarskie, nocne jazdy i wiele innych atrakcji.

Hot Spot 1: Silberregion Karwendel (Tyrol)

Tanie ośrodki narciarskie
Szkółka narciarska na stoku przy wyciągu Hüttegglift w Weerberg. | ©Silberberg Karwendel

Region „Silberregion Karwendel” znajdziecie jadąc autostradą A12/E45 w kierunku Innsbrucka za Jenbach. Na narciarzy czeka tu kilka przyjaznych dla rodzin kurortów z niedrogimi ośrodkami narciarskimi, bardzo dobrymi szkółkami i wszelkiego rodzaju dodatkami do jednodniowego karnetu. W przypadku rezerwacji na co najmniej pięć nocy, kurs narciarski dla dzieci i dorosłych jest bezpłatny

Burglift Stans

W Stans przy wyciągu Burglift zarówno atrakcyjną dla siebie ofertę znajdą zarówno początkujący, jak i doświadczeni narciarze. Maluchy mogą uczyć się jazdy na nartach w miejscowej szkółce narciarskiej i ćwiczyć swoje pierwsze skręty w przejrzyście urządzonym Kinderlandzie. Snowpark w Stans ma wiele do zaoferowania snowboardzistom: Straight Box (6m), Rainbow Box (8m), A-Frame Box (9m), 15-metrowy Rollercoaster Box, Jib Pipeline (6m), Wallride i dwa duże kickery. Dla młodych freestylerów przygotowano specjalną Easy Line. Ponadto w Stans odbywają się nocne jazdy: w środę i piątek wieczorem o godz. 18.00 na stoku Stans zapalane są światła.

Schwannerlift i Hüttegelift

W Weerberg i Kolsassberg w bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się trzy inne niedrogie i przyjazne dla rodzin tereny narciarskie, które oferują karnety jednodniowe dla dorosłych w cenie do 22 euro: wyciąg Hüttegglift i Schwannerlift w Weerberg oraz kolejny wyciąg w Kolsassberg. Wyciąg Hüttegglift wznosi się na wysokość 1.500 metrów i oferuje najlepszą gwarancję śniegu. Oprócz trzech kilometrów niebieskich tras zjazdowych do dyspozycji jest również szkółka narciarska i snowpark. Przy wyciągu Schwanner także znajduje się szkółka narciarska z własnym stokiem ćwiczebnym dla dzieci i wyciągiem taśmowym. Na 200-metrowym orczyku  początkujący mogą bez obaw oprócz jazdy na nartach ćwiczyć także korzystanie z wyciągu. Na miejscu znajduje się również wypożyczalnia sprzętu narciarskiego.

Kolsassberg

Również teren narciarski w Kolsassberg jest w pełni przystosowany dla rodzin. Wyciąg orczykowy i magiczny dywan są idealne do ćwiczenia pierwszych szusów przez najmłodszych. Na miejscu znajduje się również szkółka narciarska i wypożyczalnia sprzętu narciarskiego. Do jazdy na nartach i snowboardzie goście mają do dyspozycji 1,5 km tras zjazdowych. Stoki narciarskie znajdują się na wysokości od 750 do 810 metrów. Ze stacji dolnej wyciągu Hoferlift widać całą długość stoku, dzięki czemu podczas szusowania możecie mieć dzieci zawsze na oku. Kinderland oferuje idealne warunki do nauki dla najmłodszych. Wyciąg działa od połowy grudnia do początku marca. Dzięki systemowi naśnieżania teren narciarski w Kolsassberg także  uchodzi za bezpieczny pod względem śniegu. Tutejsza szkoła narciarska Kolsassberg oferuje doskonałe wsparcie dla początkujących i doświadczonych narciarzy.

Karwendel

Liczne zniżki i darmowe kursy narciarskie sprawiają, że Silberregion Karwendel jest prawdziwym hotspotem dla rodzinnych urlopów narciarskich. Bezpłatne kursy narciarskie dla dzieci w wieku od czterech do dwunastu lat stanowią doskonałe wprowadzenie do sportów zimowych – bezpłatne są także karnety na wyciągi dla początkujących. W ten sposób rodzice podczas urlopu narciarskiego mogą zaoszczędzić 179 euro na każde dziecko. Promocja ta trwa zawsze od świąt Bożego Narodzenia do marca. Kurs narciarski dla dzieci jest szczególnie polecany w okresie po święcie Trzech Króli. W tym czasie stoki narciarskie są mniej zatłoczone, a ponadto większość wynajmujących oferuje kwatery w znacznie niższej cenie – często nawet bezpłatnie dla dzieci poniżej 6 roku życia. Jest to idealne rozwiązanie dla młodych rodzin, które nie są przywiązane do okresów wakacyjnych. Znalezienie zakwaterowania w okresie świąt Bożego Narodzenia aż do końca pierwszego tygodnia stycznia graniczy z cudem. Rodziny rezerwują hotele nawet z rocznym wyprzedzeniem.

Tanie ośrodki narciarskie
Duża różnorodność stoków i darmowe kursy narciarskie w Silberregion Karwendel | ©Silver Region Karwendel

Silberregion – Przegląd:

Top: różnorodność stoków, darmowe kursy narciarskie (od 5 nocy), tanie skipassy i zakwaterowanie, dobre szkoły narciarskie.

Sezon: Sezon zależy od aktualnych warunków śniegowych. Polecamy okres od stycznia do marca z darmowymi kursami narciarskimi.

Wyciągi czynne codziennie do godz. 16.00, dodatkowo jazda nocna na wyciągu Burglift Stans w środę i piątek w godz. 18.00-21.30.

Wysokość: do 1.500 metrów

Szczegóły dotyczące terenu narciarskiego: Burglift Stans 560-800 m (2 km tras), Kolsassberg 750-1.140 m (1,5 km tras), Schwannerlift 890-1.100 m (1 km tras), Hüttegglift 1.250-1.500 m (3 km tras).

Ceny karnetów narciarskich:

Kolsassberg – jednodniowy karnet narciarski: dorośli 24 euro, dzieci 15 euro

Burglift Stans – jednodniowy karnet narciarski: dorośli 21 euro, dzieci 14 euro

Schwannerlift – jednodniowy karnet narciarski: dorośli 26 euro, dzieci 19 euro

Hüttegglift – jednodniowy karnet narciarski: dorośli 25 Euro, dzieci 19 Euro

Darmowe kursy narciarstwa: Darmowe lekcje narciarstwa dla dzieci od Bożego Narodzenia do marca przy rezerwacji 7 noclegów lub więcej w regionie Silberregion Karwendel (wartość kursu narciarskiego: 179 Euro)

Korzyści: Bezpłatny kurs narciarski 6 x 2 godz. dla dzieci od 4 do 12 lat (pon.-pt.), karnety na wyciągi dla początkujących na czas trwania kursu, opcjonalnie: 50% na wypożyczenie sprzętu. (Wartość pakietu wynosi łącznie 235,- €).

Info:

Tourismusverband Silberregion Karwendel

Münchnerstrasse 11

6130 Schwaz

Tel. +43.5242.63240

Strona internetowa: http://www.silberregion-karwendel.com/de

 

Hot Spot 2: Kufsteinerland

Tanie ośrodki narciarskie
Cała rodzina może cieszyć się doskonałym dniem na nartach w Kufsteinerland. | ©Tirolina

Thierseetal w Kufsteinerland jest idealnym regionem narciarskim dla wszystkich, którzy chcą wykonać swoje pierwsze narciarskie skręty z dala od zgiełku i pośpiechu. Dolina Thierseetal stanowi prawdziwe eldorado szczególnie dla początkujących i rodzin – dobrze wyszkoleni instruktorzy narciarscy i doskonałe stoki treningowe pozwalają adeptom narciarstwa doświadczyć tu prawdziwej radości z jazdy na nartach.

Schneeberg Hagerlift i Tirolina-Haltjochlift

Teren narciarski Schneeberg-Hagerlifte znajduje się w Vorderthiersee a Tirolina-Haltjochlift w Hinterthiersee. Pierwszy z nich rozciąga się z płaskowyżu Mitterland (800 m) aż do Schneeberg (1050 m). Przy wyciągu Tirolina-Haltjochlift (840-1.100 m) każdy narciarz i snowboardzista znajdzie coś dla siebie: czerwoną, niebieską, ale i czarną trasę.

Wszystkie karnety godzinne, dzienne czy okresowe są ważne w obu strefach – a tym samym oferują jeszcze większą różnorodność. Do dyspozycji dużych i małych narciarzy jest tu w sumie osiem kilometrów głównie łatwych tras (4 km niebieskich, 3 km czerwonych i 1 km czarnych).

Mocne strony ośrodków narciarskich: praktyczny dla początkujących – na miejscu dostępna jest szkółka narciarska oraz wypożyczalnia nart i snowboardów.

Kufsteinerland – Przegląd

Top: różnorodność stoków, tanie skipassy i zakwaterowanie, dobre szkoły narciarskie

Sezon i godziny otwarcia: w zależności od warunków śniegowych, zazwyczaj od połowy grudnia do końca marca

Wysokość: 800 do 1.100 metrów n.p.m.

Wielkość terenu narciarskiego: łącznie osiem kilometrów tras zjazdowych

Ceny karnetów narciarskich: jednodniowy karnet narciarski-  dorośli 25 EUR, dzieci 20 EUR (karnet ważny na obu terenach Tirolina Hinterthiersee i Schneeberg-Hagerlifte).

Info:

Bergbahn Hinterthiersee GmbH & Co KG, A-6335 Thiersee.

Tel.: +43-(0)5376-21234

www.tirolina.at

Schneeberg-Hagerlifte, A-6335 Thiersee

Tel.: +43-(0)664-2017304

www.schneeberg-hagerlifte.at

 

Hot Spot 3: Jochgrimm (Eggental/ Val di Fiemme)

Tanie ośrodki narciarskie
Za 19 euro można w Jochgrimm spędzić świetny dzień na nartach. | ©Jochgrimm

Teren narciarski Jochgrimm, niczym dobrze strzeżona tajemnica, ukryty jest na skraju doliny Val d’Ega na granicy z Trentino. Ten idylliczny zakątek leży pomiędzy ośnieżonymi szczytami Schwarzhorn i Weißhorn, niedaleko klasyków Dolomitów: Latemar i Rosengarten oraz stolicy Bolzano. A mimo to pozostał nietknięty przez masową turystykę. Ośrodek położony na płaskowyżu Jochgrimm na wysokości 2.223 m n.p.m. oferuje możliwość uprawiania sportów zimowych od grudnia do końca kwietnia.

Tanie stoki narciarskie

Niewygórowane ceny, pewne położenie pod względem gwarancji sniegu i najlepsza infrastruktura czynią Jochgrimm interesującym dla początkujących i rodzin szukających małego, niedrogiego terenu narciarskiego. Gdzie indziej można znaleźć stoki narciarskie w tak fantastycznej, pewnej śniegowo lokalizacji, który oferuje dwa wyciągi krzesełkowe i łącznie siedem kilometrów tras zjazdowych za cenę 17 euro za jednodniowy skipass?

Jochgrimm – przegląd:

Top: gwarancja śniegu, różnorodność stoków, stabilność cen, wypożyczalnia nart, szkółka narciarska

Mocne strony: zawsze korzystne ceny – w porównaniu z poprzednim sezonem cena za jednodniowy skipass nie wzrosła. Idealne dla początkujących: szkoła narciarska i wypożyczalnia nart i snowboardów. Hotel Schwarzhorn bezpośrednio przy ośrodku narciarskim.

Jak dojechać: zjechać z autostrady A22 na Bolzano-Nord, kierować się znakami na Val d’Ega do Obereggen i dalej na przełęcz Lavazè. Stamtąd dalej w kierunku zachodnim do Jochgrimm (czas przejazdu: od zjazdu z autostrady ok. 35-40 minut).

Sezon: 8.12.23 – 5.4.24

Wysokość: 1.765 do 2.223 metrów

Wielkość terenu narciarskiego: 7 km tras zjazdowych

Ceny karnetów narciarskich: jednodniowy karnet narciarski – dorośli 28 euro, dzieci do 12 lat 15 euro, karnet tygodniowy 140/75 euro.

Info:

Teren narciarski Jochgrimm

Jochgrimm

I-39040 Aldein

info@jochgrimm.com

Telefon +39 0471 887180

www.jochgrimm.com

Hotel Jochgrimm

www.jochgrimm.it

Hot Spot 4: Villnöss (Południowy Tyrol)

Tanie ośrodki narciarskie
Leżący z dala od wielkiego narciarskiego cyrku, mały, ale świetny teren narciarski w Vilnöss przyciąga do Południowego Tyrolu przede wszystkim początkujących i rodziny. | ©Villnöss Tourism

Villnöss jest na wpół dziką, romantyczną doliną odchodzącą od doliny Eisack w Południowym Tyrolu. Gmina Villnöss składa się z miejscowości Teis, St. Valentin, St. Peter, St. Jakob, Coll i St. Magdalena, które zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO i stanowią jeden z najpiękniejszych krajobrazów na świecie. Nie czeka tu na Was tętniący życiem narciarski cyrk czy hałaśliwe après-ski, lecz spokojny, mały teren narciarski z łatwymi trasami i szkółką narciarską. To jedna z ukrytych perełek Południowego Tyrolu.

Filler – niedrogi urlop narciarski z dziećmi

Ośrodek narciarski Filler znajduje się w centrum miejscowości St. Magdalena i dzięki swojej urozmaiconej ofercie i niewielkim rozmiarom jest idealny dla rodzin z dziećmi. Schronisko z tarasem słonecznym znajduje się bezpośrednio przy strefie dla dzieci z magicznym dywanem szkoły narciarskiej Villnöss.

Villnöss – przegląd:

Top: łatwe stoki dla początkujących, dobra szkoła narciarska, fantastyczna przyroda.

Mocne strony: fantastyczna naturalna sceneria, gwarancja śniegu, idealny dla początkujących, szkółka narciarska, wypożyczalnia nart i sanek, gwarancja śniegu, liczne tory saneczkowe o długości do 3 km, tor saneczkowy z oświetleniem.

Sezon i godziny otwarcia: zwykle od grudnia do marca.

Rodzinny teren narciarski Filler jest otwarty w okresie świąt Bożego Narodzenia i karnawału od 9.00 do 16.30.

Poza sezonem: dni powszednie 9.30 – 12.30 h i 13.30 – 16.30 h, sobota-niedziela 9.00 – 16.30 czynne bez przerwy. Zamknięte we wtorki.

Wysokość: 1300 do 1800 metrów

Wielkość terenu narciarskiego: 3 km tras zjazdowych (100 % niebieskich tras), 2 wyciągi orczykowe.

Ceny karnetów narciarskich: Bilet dzienny dorośli: 21 EUR, młodzież do 14 lat 15 EUR, dzieci do 8 lat 10 EUR

Info:

Ośrodek narciarski Villnöss

Teis 75, I-39040 Villnoess

Snow tel. +39 0472 840180

www.villnoess.com


 

Hot Spot 5: Frastanz, Vorarlberg

Tanie ośrodki narciarskie
Wyciąg orczykowy Bazora znajduje się na wysokości od 1050 do 1400 m n.p.m. i jest czynny, gdy spadnie wystarczająco dużo śniegu. | ©Marktgemeinde Frastanz

Małe i niedrogie ośrodki narciarskie w Austrii – Gurtis i Bazora we Frastanz (Vorarlberg) –  są ze sobą połączone. W sumie do wyboru jest prawie osiem kilometrów tras i wariantów freeride, przy czym najłatwiejsze zjazdy znajdują się w Gurtis. Bazora to z kolei czarna trasa, na której rywalizować mogą również zaawansowani narciarze.

Gurtis / Bazora

W Vorarlbergu znajduje się jeszcze kilka innych małych ośrodków narciarskich, w których karnety narciarskie można kupić za mniej niż 25 euro. W Gurtis-Bazora, podobnie jak w roku ubiegłym, wspólny karnet dzienny kosztuje 23 euro dla dorosłych i 17 euro dla dzieci. Ten z urozmaicony teren narciarski znajduje się tylko ok. 15 minut od autostrady i cieszy się ostatnio popularnością również wśród gości urlopowych w Brandnertal i Montafon. Można tu również skorzystać z rustykalnych punktów gastronomicznych.

Frastanz – przegląd:

Top: wielkość terenu narciarskiego, stabilność cen, różnorodność stoków, panorama

Mocne strony: duża różnorodność tras zjazdowych – od niebieskich po czarne stoki narciarskie i warianty z głębokim śniegiem

Sezon i godziny otwarcia: czynne od Bożego Narodzenia do połowy marca, jeśli jest wystarczająco dużo śniegu. W Gurtis czynne jest codziennie w godzinach od 10 do 16. Wyciąg narciarski Bazora jest prowadzony przez wolontariuszy. Z tego powodu wyciąg jest czynny tylko w piątki od 12.00 do 16.00 oraz w soboty i niedziele od 10.00 do 16.00. W dni świąteczne wyciąg Bazora działa codziennie od 10.00 do 16.00.

Wysokość: 900 do 1.400 metrów

Wielkość terenu narciarskiego: 8 km tras zjazdowych łącznie z wariantami freeride.

Ceny karnetów narciarskich: wspólny jednodniowy karnet narciarski – dorośli 24 euro, dzieci 17 euro (ważny w obu ośrodkach Gurtis i Bazora).

  • Karnet dzienny na wyciąg Bazora dorośli 21 euro, dzieci 14 euro.
  • Karnet dzienny na wyciąg Gurtis: dorośli 20 euro, dzieci 13 euro.

Info:

Wyciąg narciarski Bazora

6820 Frastanz (Vorarlberg / Austria)

www.schilift-bazora.at

Ośrodek narciarski Gurtis

6820 Gurtis (Vorarlberg / Austria)

Snow Telefon: +43 / 5522 / 51 199

www.gurtis.at

Stowarzyszenie Turystyczne Nenzing Gurtis

www.nenzing-gurtis.at

 

 

Hot Spot 6: Schuttannen (Hohenems, Vorarlberg)

Tanie ośrodki narciarskie
Schuttannen w Vorarlbergu: idealnie przygotowane stoki i niedrogie karnety narciarskie. | ©Henning Heilmann

Wyciągi narciarskie Schuttannen znajdują się na wysokości 1.150-1.320 m n.p.m. wysoko nad miejscowością Hohenems w Vorarlbergu. Droga do Schuttannen wije się tu stromo w górę z doliny Renu. Z dworca kolejowego w Hohenems kursuje również skibus, który cieszy się dużą popularnością przy dużych opadach śniegu. Do Schuttannen można dotrzeć także szybko autostradą z rejonu Jeziora Bodeńskiego; od granicy niemieckiej jest tylko 30 km.

Dwa wyciągi, doskonale przygotowane stoki i rustykalne schronisko sprawiają, że jest to miejsce, w którym rodzina z dwójką dzieci może spędzić dzień na nartach za mniej niż 50 euro. Około czterech kilometrów łatwych i średnich tras nadaje się szczególnie dla rodzin i narciarzy, którzy chcą sobie przypomnieć technikę jazdy. Z pewnością uda Wam się tu także wykonać kilka szusów w głębokim śniegu.

Schuttannen – przegląd:

Top: dostępność, stabilność cen, przygotowanie tras narciarskich.

Sezon i godziny otwarcia: wyciąg działa od początku stycznia roku (pod warunkiem, że jest wystarczająca ilość śniegu).

  • Środa i piątek od 13.00 do 16.00.
  • Sobota, niedziela i święta oraz dni wolne od nauki szkolnej od godz. 9:00 do 16:15

Wysokość: 1150 do 1320 metrów

Wielkość terenu narciarskiego: 3 km tras zjazdowych (50 % tras niebieskich, 50 % tras czerwonych), 2 wyciągi orczykowe

Ceny karnetów narciarskich: Bilet dzienny dorośli: 14 €, dzieci 8,50 €

Info:

Wyciągi narciarskie na terenie Schuttannen.

A-6845 Hohenems

Snow tel. +43 (0)664 8771041

Strona internetowa: http://www.vorarlberg.com/winter/

 

Zobacz także:

Podziel się:
Copyright © 1995-2024  Mountain News LLC.  All rights reserved.