Polish

Ośrodki narciarskie Tyrol

Niemal nieograniczone możliwości jazdy po trasach wszystkich stopni trudności czekają na tych, którzy planują spędzić swoje ferie zimowe w Tyrolu. Położony w austriackich górach, zawiera tak słynne ośrodki narciarskie, jak Ischgl, Kitzbühel, Anton am Arlberg i Serfaus - Fis - Ladis. Obejmuje też tereny narciarskie na lodowcach Sölden i Hintertux.

Długie, dobrze utrzymane stoki obsługiwane są przez liczne wyciągi i przejazdy narciarskie. Istnieje tu multum tras do narciarstwa biegowego, saneczkarstwa oraz pokryte głęboką warstwą śniegu snow parki.
Tyrol oferuje coś dla wielbicieli każdego rodzaju sportów zimowych, tylko kilka innych regionów może się z nim równać. Przykładowo – można zatrzymać się w Innsbrucku, który słynie z wygodnych połączeń kolejowych i powietrznych. Dwukrotnie odbywała się tu olimpiada. Jeden karnet obsługuje aż 8 centrów narciarskich wokół miasta. Wszystkie one połączone są niezawodną linią autobusową.

Inna możliwość, to odwiedzenie miejscowości wyglądającej, jak widokówka z pozdrowieniami z Tyrolu na terenie Wildschonau. Jedne z najbardziej urokliwych wiosek, to Alpbach i Westendorf.
Na antypodach tej możliwości stoi wybór któregoś z największych terenów narciarskich Tyrolu, np. Soll, Brixen, Ellmau i Westendorf powiązanych w jeden ośrodek - Kitzbühel, z 400 km tras narciarskich i olbrzymim systemem naśnieżania.

Dla preferujących hedonistyczny styl życia Tyrol oferuje regiony pełne kasyn i innych przybytków rozkoszy, takie jak Innsbruck, Kitzbuhel i Seefeld. Największe imprezy odbywają się w miejscowościach taki jak St Anton, Solden i Soll.

Dla chcących pojeździć na nartach latem lodowiec Tux przygotował całoroczną ofertę. Przez większą część roku są też otwarte ośrodki Kaunertal, Pitztal i Solden. Interesujący się historią narciarstwa powinni odwiedzić St Anton. To właśnie tutaj Hannes Schneider spopularyzował alpejskie narciarstwo zjazdowe. Udoskonalenie tej metody miało miejsce w Arlberg ponad 100 lat temu. Następnie styl rozprzestrzenił się w całej Europie, Ameryce Północnej i Japonii.

Dla wielbicieli rywalizacji sportowej najlepszym wyborem będzie Kitzbuhel, gdzie odbywający się każdego stycznia wyścig Hahnenkann gromadzi na stokach przeciętnie 50 000 fanów, co czyni tę imprezę jedną z największych pośród wszystkich imprez sportowych.
Listę tę można by kontynuować długo, ale jedno jest pewnie – narciarze i snowboardziści powinni odwiedzić Tyrol.

0
ośrodki/ów z opadem śniegu ponad 20 cm w ciągu 24h

Najlepsze hotele: Tyrol

* Powyższa cena dotyczy noclegu w pokoju dwuosobowym, nie zawiera podatków i innych opłat. Więcej informacji na stronie naszego partnera.
* Powyższa cena dotyczy noclegu w pokoju dwuosobowym, nie zawiera podatków i innych opłat. Więcej informacji na stronie naszego partnera.
* Powyższa cena dotyczy noclegu w pokoju dwuosobowym, nie zawiera podatków i innych opłat. Więcej informacji na stronie naszego partnera.

Reklama

Reklama

Najpopularniejsze artykuły

Raport narciarski: wiosna, czyli... spadło 150 cm śniegu! ©facebook | VARS la Forêt Blanche

Raport narciarski: wiosna, czyli... spadło 150 cm śniegu!

To już kolejny sezon, w którym najbardziej śnieżną porą roku okazuje się wiosna. Takich warunków, jakie panują obecnie w większości al...

    Reklama