Narty w Szczyrku – co nowego w sezonie zimowym 2023/24

Artykuły Narciarskie podróże Narty w Szczyrku – co nowego w sezonie zimowym 2023/24

Największy ośrodek narciarski w Polsce, Szczyrk, przyzwyczaił nas, że w ostatnich latach każdy sezon przynosi wiele ciekawych nowości, zarówno inwestycyjnych, jak i organizacyjnych. Nie inaczej jest też w tym roku. Tatry Mountain Resorts, słowacka spółka, która przejęła swego czasu Szczyrkowski Ośrodek Narciarski i zainwestowała w jego rozwój już kilkadziesiąt milionów złotych, zdradziła nowości, jakie szykuje dla narciarzy na najbliższy sezon.

TMR przejmuje ośrodek Beskid Sport Arena

Ta wiadomość zaskoczyła wszystkich. Słowacy z Tatry Mountain Resorts zamierzają docelowo zakupić sąsiedni ośrodek Beskid Sport Arena. W pierwszym etapie zanim to się stanie TMR już od tego sezonu zimowego będzie zarządzać stacją BSA. Dzięki temu spółka będzie mogła dokładnie ocenić potencjał i możliwości rozwoju tego małego, relatywnie młodego ośrodka narciarskiego.

Narciarzom odwiedzającym Szczyrk Beskid Sport Areny nie trzeba przedstawiać. Mimo nie wielkich rozmiarów ma on ciekawą ofertę zarówno dla początkujących, jak i bardziej zaawansowanych narciarzy. Jego atutem nowoczesna infrastruktura, wydajny system naśnieżania, sztuczne oświetlenie oraz szczególnie położenie. Północno-wschodnia ekspozycja tras sprawia, że warunki narciarskie są tu wyjątkowo dobre, nawet gdy zima – jak to tradycyjnie w Polsce – kaprysi. O sprawny transport narciarzy w ośrodku dba 6-osobowa kanapa i dwa orczyki. Goście mają tu do dyspozycji 4 oświetlone trasy narciarskie o łącznej długości 3,2 km (w tym trasa czarna o dł. 800 m i nachyleniach do 45%), a na dole wygodną przechowalnię sprzętu narciarskiego.

Więcej o Beskid Sport Arena >>>

Jazda wieczorna na wspólnym szczyrkowskim karnecie

Dzięki przejęciu zarządzania przez TMR od tego sezonu cieszący się sporym zainteresowaniem karnet 4-godzinny będzie dostępny w sprzedaży online na obsługiwanym przez TMR serwisie gopass.travel. System karnetowy ośrodka będzie w pełni obsługiwał karty gopass, a stacja zostanie połączona bezpłatnym skibusem z ośrodkiem Szczyrk Mountain Resort. Kolejna nowość, która z pewnością ucieszy wielu gości to fakt, że od tego sezonu narciarze i snowboarderzy mogą korzystać z ośrodków Szczyrk Mountain Resort oraz Beskid Sport Arena na jednym wspólnym karnecie
zarówno podczas jazdy dziennej, jak i jazdy wieczornej. Do tej pory wspólny skipass w Szczyrku obowiązywał tylko na jazdę dzienną.

Szczyrk – bezpłatny skibus

TMR, który zarządza także sporą liczbą stacji narciarskich na Słowacji, w Czechach i Austrii, przenosi na nasz rodzimy grunt wiele rozwiązań, które sprawdziły się na tamtych rynkach. Jednym z nich jest kolejna tegoroczna nowość – bezpłatny skibus, który będzie wozić narciarzy na trasie Solisko – Szczyrk Gondola – Beskid Sport Arena –Skalite. Kursowanie skibusa w Szczyrku będzie w całości finansowane przez ośrodek Szczyrk Mountain Resort.

Skibus Szczyrk

Szczyrk – skibus: rozkład jazdy

Znamy już też dokładny rozkład jazdy szczyrkowskiego darmowego skibusa. Linia kursować będzie w okresie od Świąt Bożego Narodzenia, czyli od 25.12.2023 do 17.03.2024.

Szczyrk skibus rozkład jazdy

Kliknij, aby powiększyć

Aplikacja „Kiedy przyjedzie”

Znając korki, jakie męczą Szczyrk w sezonie zimowym, trzeba przyznać, że skibus to doskonałe rozwiązanie. Będzie jednak zdawać egzamin jedynie, jeśli przekonają się do niego narciarze i przesiądą z samochodów do darmowego busa. Inaczej skibus i tak utknie w korku. Aby narciarze mieli możliwość sprawdzenia,, kiedy skibus dotrze na ich przystanek, TMR oferuje darmową aplikację „Kiedy przyjedzie?”. Dzięki niej każdy będzie mógł na bieżąco kontrolować czasu przyjazdu i odjazdu skibusa z określonego przystanku.

Szczyrk – ceny skipassów

Wszechobecna inflacja sprawia, że ośrodki narciarskie zmuszone są podnosić ceny karnetów narciarskich. Skipassy zdrożeją zatem także w Szczyrku. Jak informuje dyrektor Generalny TMR Polska Grzegorz Przybyła, ceny karnetów w Szczyrk Mountain Resort wzrosną średnio o około 13 proc. To mniej niż wzrost kosztów funkcjonowania ośrodka, które szacowane są na około 20 proc. „Uważamy, że jest to rozsądna propozycja. Nie przenosimy kosztów na gości i dajemy możliwość znacznie korzystniejszego zakupu online”, dyrektor Grzegorz Przybyła.

Co ważne stacja utrzymuje dynamiczny system cen skipassów, dzięki któremu im wcześniej zdecydujesz się na zakup, tym taniej zakupisz skipass na wybrany termin. Różnica między ceną online, a ceną w kasie przy stoku waha się zależnie od terminu w przedziale od 20 do 50 proc. Sprzedaż karnetów online platformie gopass.travel rozpocznie się 30.10.2023 o godz. 10:00. W sprzedaży internetowej ceny skipassów zaczynają się już od 89 PLN za cały dzień jazdy na nartach.

Szczyrk free ski

Ciekawy jest także pakiet skipass free, który jako jedyny oferuje Hotel Gronie Ski & Bike. Goście hotelu w cenie noclegu otrzymują  karnet narciarski na jazdę dzienną i wieczorną w stałej cenie 99 PLN. Dodatkowo każdy gość może korzystać z Fast passu, czyli możliwości korzystania z szybkich przejść przez bramki, bez oczekiwania w kolejce.

W sprzedaży na gopass.travel dostępne są już także w wyjątkowo promocyjnej cenie kursy narciarskie i snowboardowe dla dzieci – Akademia Misia Maxa. Promocja ta obowiązuje tylko do 15 listopada. To jedyna oferta na rynku ze skipassem i fast passem w cenie lekcji.

Sylwester na nartach w Szczyrku

Szczyrk Mountain Resort organizuje w tym roku Sylwester pod gwiazdami. Ośrodek zaprasza na Skiparty, czyli sylwestrowe szusowanie do 00:30 ze strefą muzyczną i strefą gastro pod gondolą, oraz imprezę zamkniętą w Kuflonce, z muzyką na żywo w niesamowitej oprawie wizualnej. Bilety są już dostępne online.

Podziel się:
Copyright © 1995-2024  Mountain News LLC.  All rights reserved.