Polish
Lotnisko Monachium bramą do alpejskich ośrodków narciarskich

Lotnisko Monachium bramą do alpejskich ośrodków narciarskich

Prawa autorskie: Lufthansa

Trzecie pod względem wielkości miasto Niemiec słynie głównie z piwnego święta Oktoberfest, ale także z ulicznych kafejek i skórzanych bawarskich spodenek. Czy wiecie jednak, że Monachium to świetny punkt dostępowy dla narciarzy, którzy planują urlop w Austrii lub w Niemczech i nie chcą tłuc się samochodem 1000 km w jedną stronę?

Skiwelt Wilder Kaiser-Brixental, Kitzbuehel, ulubiony przez Polaków Zillertal, Garmisch Classic, czy Zugspitze – wszystkie te ośrodki narciarskie położone są w odległości maksimum dwóch godzin jazdy samochodem od portu lotniczego w Monachium. Dostaniecie się tam bezpośrednio samolotami Lufthansy, które kursują trzy razy dziennie z Warszawy, Krakowa, Gdańska, Wrocławia i Poznania. Więcej informacji na temat dojazdu w Alpy poprzez lotnisko w Monachium znajdziecie tutaj >>>

Oto kilka z najlepszych ośrodków narciarskich znajdujących się w pobliżu lotniska w Monachium:

Garmisch Classic, Niemcy: 120km/1h25 z lotniska w Monachium

Wiodąca stacja narciarska w Niemczech dysponuje ponad 60km tras rozłożonych na dwóch terenach narciarskich. Pierwszy to 21km długich, łatwych tras na gwarantującym dobre warunki śniegowe oraz przepiękne panoramy lodowcu Zugspitze (2962m), gdzie najlepiej czuć się będą początkujący narciarze. Dla doświadczonych przeznaczona jest reszta bardziej wymagających zjazdów w niższych zadrzewionych partiach (700-2050m). Nawet eksperci znajdą tam trasy, które zapewnią im świetną zabawę na stoku przez kilka dni. Ośrodek dysponuje niedrogimi hotelami i dużą liczbą stosunkowo tanich barów i restauracji.

Dojazd z lotniska w Monachium: pociągi regionalne z Monachium do Garmisch-Partenkirchen kursują co godzinę. Wypożyczając samochód kierujcie się najpierw na autostradę A95 a następnie drogę B2, która zaprowadzi Was do Garmisch.

Zugspitze w Garmisch  - © Christian Stadler

Zugspitze w Garmisch

Prawa autorskie: Christian Stadler

SkiWelt Wilder Kaiser-Brixental, Austria: 140km/1h45 z lotniska w Monachium

Jeden z największych połączonych regionów narciarskich w Austrii, Wilder Kaiser, oferuje aż 280km tras dostępnych z czterech miejscowości: Ellmau, Going, Sheffau i Söll. To prawdziwy raj dla adeptów sztuki narciarskiej a także niezbyt zaawansowanych narciarzy i snowboarderów. Mnóstwo łagodnych tras wijących się po tutejszych zalesionych stokach to idealne miejsce do ćwiczeń. Ellmau to tradycyjna ładnie położona wioska narciarska dla rodzin i początkujących. Podobny charakter mają dwie kolejne, prawdziwie idylliczne wioski  Going i Scheffau. Goście poszukujący zabawy i nocnego życia powinni raczej zatrzymać się w większej wiosce Söll.

Dojazd z lotniska w Monachium: bezpośrednie połączenia kolejowe z Monachium mają pobliskie miejscowości Hopfgarten, Brixen i Westendorf. Samochodem jedziemy autostradą A12 na trasie Monachium – Rosenheim i zjazd Kufstein Süd lub zjazd Wörgl Ost na nową drogę ekspresową.

Wilder Kaiser Brixental  - © SkiWelt Wilder Kaiser Brixental

Wilder Kaiser Brixental

Prawa autorskie: SkiWelt Wilder Kaiser Brixental

Zugspitze, Niemcy: 160km/2h z lotniska w Monachium

Zugspitze – najwyższy szczyt w Niemczech (2962m) – posiada trzy lodowce, na których znajduje się oczywiście najwyżej położony ośrodek narciarski Niemiec. Atutem 21 km tras na lodowcach jest niezawodna pokrywa oraz długi  sezon – sześć miesięcy.  Na wysokości 2962m można podziwiać zapierającą dech w piersiach panoramę na wszystkie strony świata z widokiem na ponad 400 szczytów w czterech krajach.  Znajdziecie tu także dwa tory saneczkowe, najwyżej w Niemczech położony kościół, wioskę igloo i szeroki wybór górskich restauracji.

Dojazd z lotniska w Monachium: Pociągi regionalne z Monachium do Garmisch-Partenkirchen kursują co godzinę. Po dotarciu czeka nas krótki spacer na stację Bayerische Zugspitzbahn, gdzie można kupić bilet na kolej do Eibsee. W Eibsee można zdecydować, czy chce się dalej podróżować pociągiem czy kolejką linową. Alternatywą jest wypożyczenie samochodu – jedziemy autostradą A95 a następnie drogą B2 do Garmisch a następnie do Eibsee.

Zugspitze  - © Bayerische Zugspitzbahn

Zugspitze

Prawa autorskie: Bayerische Zugspitzbahn

Kitzbuehel, Austria: 170km/1h50 z lotniska w Monachium

Kitzbuehel to czarujące średniowieczne miasteczko z rozległym i zróżnicowanym terenem narciarskim oraz bogatym życiem nocnym. Zawody rozgrywane tu co roku pod koniec stycznia na słynnej trasie dla kamikadze Hahnenkamm to najbardziej ekscytujący zjazd w całym kalendarzu alpejskiego Pucharu Świata. Ale ośrodek ma znacznie więcej do zaoferowania niż tylko tę jedną trasę – obszar narciarski zajmuje stoki  wielu pobliskich gór i sąsiaduje ze wspomnianym już największym połączonym kompleksem narciarskim Skiwelt Wilder Kaiser Brixental. Znajdą tu coś dla siebie narciarze o każdym poziomie umiejętności a na miłośników freeridu czekają nietknięte zasypane puchem stoki. Bogata jest także turystyczna ofertanie związana z narciarstwem. Jedynym minusem jest stosunkowo mała wysokość bezwzględna – na szczęście system naśnieżania jest tu wystarczająco wydajny.

Dojazd z lotniska w Monachium: do Kitzbuehel z lotniska kursują bezpośrednie pociągi. Wypożyczając samochód należy jechać autostradą A8 w kierunku Salzburga, potem A93 na Kufstein. Wybieramy zjazd Kurfstein Sud i szosą B178 kierujemy się na St. Johann in Tirol, a następnie B161 prosto do Kitzbuehel.

Bajkowy klimat Kitzbuehel  - © Markus Mitterer

Bajkowy klimat Kitzbuehel

Prawa autorskie: Markus Mitterer

Zillertal, Austria: 180km/1h45 z lotniska w Monachium

Rozległa Zillertal Arena oferuje 139km tras i rozciąga się od miejscowości Zell am Zillertal poprzez Gerlos aż po Wald-Königsleiten i Krimml-Hochkrimml. Do najpopularniejszych miejscówek w dolinie zalicza się: przyjazna dla rodzin idylliczna wioska Zell am Ziller idealna dla początkujących narciarzy oraz leżące po środku Zillertal Arena Gerlos oferujące noclegi bezpośrednio przy stoku, snow park i bogate Apres-ski.

Dojazd z lotniska w Monachium: Pociągiem ekspresowym do Jenbach w Tyrolu. Tutaj trzeba przesiąść się na lokalną kolej Zillertalbahn, która dowiezie nas do Mayrhofen. Stąd sieć autobusów dowozi turystów do wszystkich wiosek w dolinie. Jadąc samochodem, wybieramy główną autostradę biegnącą przez dolinę Innu A12. Po zjeździe „Zillertal" kontynuujemy jazdę szosą B169. 

Narty w Zillertal  - © Zillertal Tourismus GmbH

Narty w Zillertal

Prawa autorskie: Zillertal Tourismus GmbH

Galeria zdjęć

Lotnisko Monachium - © Lufthansa
SkiWelt Wilder Kaiser Brixental - © SkiWelt Wilder Kaiser Brixental
Kitzbühel - © Kitzbühel
Garmisch - © Garmisch

Zobacz wszystkie

Reklama

Reklama

Reklama