Najlepsze ośrodki narciarskie dla rodzin w Czechach

Artykuły Featured Narty z rodziną Najlepsze ośrodki narciarskie dla rodzin w Czechach

Rodziny z dziećmi mają swoje potrzeby. Dlatego nie każda stacja narciarska spełni jej oczekiwania. Aby rodzinny wyjazd na narty się udał, dobrze wybrać stację, która dysponuje odpowiednią infrastrukturą. Ważna jest obecność szerokich, niebieskich tras, dobrych szkółek narciarskich, wydzielonych oślich łączek, gdzie najmłodsi mogą bezpiecznie zgłębiać tajniki narciarstwa, wyciągów taśmowych i dodatkowych atrakcji dla maluchów.

Przedstawiamy dziesięć ośrodków narciarskich w Czechach, które oferują najlepsze warunki do uprawiania narciarstwa z dziećmi. Przeanalizowaliśmy wszystkie opinie, jakie użytkownicy wystawiają ośrodkom na naszej stronie internetowej oraz w naszej aplikacji mobilnej Skiinfo Narty & Śnieg – Google Play/AppStore. W ten sposób powstała lista czeskich ośrodków narciarskich, które Waszym zdaniem są najlepsze dla rodzin z dziećmi.

Najlepsze czeskie ośrodki narciarskie dla rodzin z dziećmi

Przyjrzyjmy się dziesięciu najlepszym ośrodkom narciarskim, które czytelnicy Skiinfo ocenili jako najlepsze w kategorii ośrodków odpowiednich dla rodzin z małymi i większymi dziećmi.

Ośrodek narciarski Lipno

Ośrodek położony nad zaporą Lipno w czeskiej Szumawie już od dawna jest sprofilowany jako rodzinna stacja narciarska. Dlatego wszystkie usługi są tu w pełni dostosowane do potrzeb rodzin, a zwłaszcza ich najmłodszych członków. Znajdziecie tu aż trzy różne strefy przeznaczone dla dzieci: Bambini Park, Foxpark i Trasa szkoleniowa.

Bambini Park przeznaczony jest dla najmłodszych – to strefa szkoleniowa z jednym wyciągiem taśmowym i karuzelą narciarską. Tutaj mali narciarze mogą z pomocą rodziców spróbować swoich pierwszych kroków na nartach, czy też po prostu pozjeżdżać na sankach czy bobslejach. Bambini Park jest bezpłatny i można w nim poruszać się także w zwykłym obuwiu, nie tylko butach narciarskich. Nieco dalej, poniżej, znajduje się Fox Park, nowoczesny edukacyjny plac zabaw z trzema wyciągami taśmowymi oraz wieloma dodatkowymi elementami do szkolenia dzieci, w tym zabawnymi bramkami slalomowymi. Wstęp do Fox Parku jest również bezpłatny, ale na jego teren nie wolno wchodzić w normalnym obuwiu.

Na tych, którzy już potrafią poruszać się na nartach, w Lipnie czeka jedyna w swoim rodzaju bezpieczna trasa szkoleniowa. Dostęp do niej mają jednak tylko klienci szkoły narciarskiej Skischool Lipno. Oprócz wesołych elementów do nauki, małym narciarzom spodoba się kącik relaksacyjny pełen niespodzianek – Chatka Lisa. Starsze dzieci i juniorzy z pewnością ucieszą się z tutejszego snowparku.

Lipno – nie tylko narty

Oprócz możliwości jazdy na nartach, ośrodek narciarski Lipno oferuje również wiele innych atrakcji. Do najczęściej odwiedzanych należy ścieżka w koronach drzew, przygodowa wieża widokowa z dostępem dla wózków inwalidzkich oraz świetny tor saneczkowy, który sprawi, że Wasze dzieci nie będą się nudzić! Romantyczna i zabawna może być również jazda na łyżwach po zamarzniętym jeziorze Lipno. I nie musicie zabierać ze sobą łyżew, wystarczy, że wypożyczysz je w lokalnej wypożyczalni.

Dzieci poniżej 6 lat mogą jeździć na nartach w Lipnie za 20 CZK na dzień. Wprawdzie nie ma tu rodzinnych skipassów, ale jeśli dorosły członek rodziny kupi skipass dla siebie, karnet dla dzieci (roczniki 2009-2017) będzie kosztował 50% ceny dla dorosłych. Ponadto jest możliwość zakupu karnetu wymiennego, który na przykład rodzicom umożliwia naprzemienne szusowanie i opiekę nad małymi dziećmi.

Ośrodek narciarski Lipno posiada własną szkołę narciarską, wypożyczalnię nart, przechowalnię sprzętu narciarskiego i serwis, wszystko pod marką Intersport.

https://www.lipno.info/

Ośrodek narciarski Benecko

Strefa czystego powietrza w Karkonoszach – tak brzmi hasło tego tradycyjnego ośrodka narciarskiego w Karkonoszach. Oprócz klimatycznych zalet dla dorosłych, po królewsku zadbano tu również o dzieci. Mogą one bezpiecznie ćwiczyć swoje pierwsze skręty w parku dla dzieci Havrland z wyciągiem taśmowym, który umożliwia łatwy transport małych narciarzy. Drugi magiczny dywan jest dostępny dla odwiedzających Family Arena, obszar pełen slalomów, skoczni, hopek i pomocy dydaktycznych. Family Arena to po prostu przestrzeń, w której cała rodzina może się dobrze bawić.

W Benecku znajdują się również dwa tory do snowtubingu dla młodszych i starszych. Znajdziecie tu także wiele tras, które nadają się do jazdy na sankach lub bobslejach. Jednym z najpiękniejszych torów saneczkowych jest ten o długości ponad kilometra, który zaczyna się przy wieży widokowej i wiedzie aż do Hotelu Žalý.

W ośrodku znajdują się trzy szkoły narciarskie i trzy wypożyczalnie sprzętu narciarskiego. Zakwaterowanie dla całej rodziny jest dostępne w wielu typowych karkonoskich chatach, pensjonatach i pensjonatach B&B.

Benecko pamięta o rodzinach także przy ustalaniu cen karnetów narciarskich. Wprowadzono tu różne rodzaje karnetów rodzinnych. Z kartą gościa można uzyskać dodatkową zniżkę na karnety narciarskie. Tutaj także rodzice mogą wymieniać się opieką nad maluchem i szusować naprzemiennie na wspólnym karnecie.

Nasza rada: Rodzinną wizytę w Benecku warto odbyć w sobotę. A to dlatego, że w ramach akcji Happy Saturdays można jeździć na nartach przez cały dzień od 9.00 do 17.00 za cenę karnetu na 4 godziny.

http://www.benecko.info/zima/skiareal-benecko/

Kompleks sportowy Klíny

Ośrodek narciarski Klíny w Rudawach w pobliżu północnoczeskiego miasta Most oferuje 5 łatwych i średnio trudnych tras zjazdowych, snowpark i tor saneczkowy. Pełną opiekę nad dziećmi, łącznie z programami animacyjnymi, szkołą narciarską oraz zajęciami narciarskimi i pozanarciarskimi, zapewnia agencja Zimlet Experience. Pod jej patronatem działa w ośrodku Klíny również Dziecięca Akademia Narciarska. Jest ona otwarty dla wszystkich dzieci w wieku szkolnym, które potrafią poruszać się po niebieskich trasach. Tutaj pod fachową opieką profesjonalnych instruktorów mogą nauczyć się prawidłowej techniki jazdy na nartach, wypróbować podstawowe elementy freestyle’u, zmierzyć się z różnymi rodzajami terenu itp.

Na terenie ośrodka znajduje się szkółka narciarska i snowboardowa dostępna dla dzieci od 3 roku życia. Zajęcia odbywają się na odrębnym terenie szkoleniowym wyposażonym w wyciąg taśmowy. Inne atrakcje w ośrodku Klíny to różnorodne programy animacyjne dla dzieci, konkursy, zabawy w maskach odbywające się nie tylko na świeżym powietrzu na śniegu, ale także w krytej hali sportowej, gdzie do dyspozycji dzieci jest także ścianka wspinaczkowa.

Możecie tu zostawić swoje dzieci w rękach doświadczonych animatorów. Bezpiecznie zajmą się Waszymi pociechami, podczas gdy Wy możecie cieszyć się sielanką na stoku lub zrelaksować się w strefie wellness.

Do popularnych zajęć nie związanych z jazdą na nartach należy oczywiście saneczkarstwo, ale także przejażdżki na fatbike’ach . To specjalne rowery wyposażone w bardzo szerokie opony o wysokiej przyczepności. Zarówno dorośli, jak i dzieci mogą przeżyć wyjątkowe chwile podczas przejażdżki ratrakiem.  jej trakcie mogą przekonać się na własne oczy, jak wygląda przygotowywanie stoków.

Zakwaterowanie w Klínach jest możliwe w hotelu, pensjonacie lub w jednym ze schronisk narciarskich. Wszystkie obiekty wyposażone są w kąciki zabaw dla dzieci i przewijaki dla niemowląt.

Dzieci do lat 6 jeżdżą na nartach bezpłatnie pod opieką osoby dorosłej, kupującej karnet także dla siebie.

http://www.kliny.cz/

Ośrodek narciarski Rokytnice nad Izerą

Kompleks narciarski Rokytnice nad Izerą jest bez wątpienia jednym z najlepszych ośrodków narciarskich dla rodzin. Rokytnice są dobrym wyborem dla rodzin z powodu różnorodności terenów narciarskich i szerokości tras zjazdowych, które wiją się po południowym zboczu Łysej Góry w części Horní Domky. W niektórych miejscach trasy mają szerokość nawet 100 metrów. W Horních Domkach na próżno szukać odrębnego parku dla dzieci. Jest tu jednak szkoła narciarska z certyfikowanymi instruktorami. W dolnej części ośrodka znajduje się również snowpark. Ciekawą usługą dla rodziców jest płatna opieka nad dziećmi od 3 roku życia.

Dzieci w ośrodku Horní Domky jeżdżą za darmo do 6 roku życia (pod opieką rodzica płacącego za swój karnet).

W Studenovie, nieco na uboczu głównego terenu narciarskiego, znajduje się teren ćwiczebny z wyciągiem linowym dla dzieci. Łagodne i stosunkowo szerokie stoki Studenova są popularne nie tylko wśród rodzin z dziećmi, ale także wśród snowboardzistów.

Zakwaterowanie jest dostępne w wielu schroniskach górskich, pensjonatach, prywatnych domach, a nawet apartamentach bezpośrednio na stokach.

http://www.skiareal-rokytnice.cz/

Ośrodek narciarski Szpindlerowy Młyn

Najsłynniejszy czeski kurort narciarski, Szpindlerowy Młyn, również ma wiele do zaoferowania rodzinom z dziećmi. Szkółki i przedszkola narciarskie dla dzieci znajdują się przy wszystkich głównych wyciągach i kolejkach linowych. W szkółkach Wasze dzieci znajdą wszystko, czego potrzebują do pierwszych prób jazdy na nartach – nowoczesne pomoce do ćwiczeń jazdy, wysokiej jakości wyposażenie i profesjonalną opiekę. Szkółki narciarskie oferują zarówno grupowe, jak i indywidualne lekcje narciarstwa.

Starsze dzieci mogą skorzystać z dwóch miejscowych snowparków – Funtruck Hromovka lub Snowpark Horní Mísečky. Dla miłośników jazdy na sankach jest tu mnóstwo odpowiednich terenów do zjeżdżania, oferowany jest także snowtubing. W miasteczku znajduje się również aquapark, a okoliczne tereny zachęcają do zimowych spacerów.

Chociaż Špindl jest jednym z najdroższych ośrodków narciarskich w Czechach, przy ustalaniu cen pamiętano o rodzinach. Dzieci do 6 lat w Szpindlerowym Młynie jeżdżą na nartach za darmo pod opieką płacącej osoby dorosłej. W ofercie znajduje się również tzw. skipass dla rodziców. Mama i tata mogą przekazywać go sobie wzajemnie i zamieniać się opieką nad dziećmi. Ważne – ich nazwiska i zdjęcia muszą być wprowadzone do systemu natychmiast po zakupie. Prosimy pamiętać, że karnet narciarski dla rodziców można zakupić tylko za pośrednictwem GOPASS. Sklep internetowy GOPASS to jeden ze sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy przy zakupie karnetów narciarskich.

https://www.skiareal.cz/

Tanvaldský Špičák i Severák

Tanvaldský Špičák należy do grupy trzech ośrodków zrzeszonych w Skiarenie Jizerky i jest jednocześnie największym ośrodkiem narciarskim w Górach Izerskich. Dla dzieci na Špičáku dostępny jest specjalny dziecięcy wyciąg narciarski. Na Špičáku II znajduje się zamknięty plac zabaw Dětský svět (Świat Dziecka), wyposażony w wyciąg taśmowy i atrakcyjne pomoce dydaktyczne. Na terenie Świata Dziecka znajduje się lokalna szkółka narciarska. Jej zaletą jest to, że klienci mają darmowe karnety i pierwszeństwo wejścia na wyciągi podczas trwania kursów.

Usługi związane ze szkołą narciarską, wypożyczalnią sprzętu sportowego, serwisem narciarskim i sprzedażą akcesoriów prowadzi spółka Ski Bižu Sport. Firma ta działa również w ośrodkach Bedřichov i Severák. Skoro mowa o Severáku – tutaj również znajduje się bezpieczny Park Dziecięcy z magicznym dywanem i pomocami dydaktycznymi. Dodatkowo w budynku Małej Arniki nad szkółką narciarską i wypożyczalnią znajduje się pokój zabaw dla dzieci – miejsce do wypoczynku dla dzieci. Pobyt w pokoju zabaw dla dzieci kosztuje 50 koron za pół dnia dla 1 dziecka i 1 osoby dorosłej. Do wyposażenia pokoju zabaw dla dzieci należy przewijak oraz aneks kuchenny z możliwością podgrzania własnego jedzenia. Do dyspozycji gości jest również usługa opieki nad dziećmi z programem towarzyszącym.

We wszystkich ośrodkach Skiareny Jizerka dzieci do lat 6 jeżdżą na nartach bezpłatnie pod opieką płacącej osoby dorosłej. Ciekawą zaletą jest to, że skipassy zakupione na Tanvaldským Špičáku są ważne również na Severáku i Bedřichovie. Dzięki temu na jednym skipassie można wygodnie szusować na prawie 18 kilometrach tras zjazdowych. Kolejnym plusem jest fakt, że w cenniku można znaleźć również rodzinne skipassy w korzystniejszych cenach.

www.skijizerky.cz

Ośrodek narciarski Říčky

Góry Orlickie zdobyły serca tysięcy narciarzy. Wiedzą o tym właściciele ośrodka narciarskiego Říčky, którzy co roku ulepszają usługi i wyposażenie tego popularnego, kameralnego ośrodka.

Obok doskonale utrzymywanych tras zjazdowych w Říčkach działa stok do nauki jazdy na nartach. Dzieci do lat 6 pod opieką płacącej osoby dorosłej (200 CZK za dzień) mogą wejść do zarezerwowanej strefy bezpłatnie. Dzieci poniżej 155 cm i poniżej 18 lat płacą 150 CZK za dzień. Oprócz dzieci i ich rodziców, na teren mogą wejść tylko instruktorzy Bobík Ski School i ich uczniowie (którzy mają dostęp do stoku treningowego w cenie lekcji).

Rodziny z dziećmi mogą zaoszczędzić na karnetach narciarskich wykupując tzw. pakiet rodzinny. Jest on dostępny w trzech wariantach: 2+1, 2+2 i 2+3. Jeśli chodzi o oszczędność czasu, to zdecydowanie warto kupić skipass online za pośrednictwem strony internetowej ośrodka. Wtedy nie trzeba stać w kolejce do kasy. Wystarczy podejść z chipem do bramki obrotowej i tam zakupiony skipass jest automatycznie aktywowany.

https://www.skiricky.cz

Ski Arena Karlov

Największy ośrodek narciarski na Morawach oferuje nie tylko 12 kilometrów tras zjazdowych dostępnych w ramach jednego karnetu narciarskiego, ale także ponad cztery kilometry oświetlonych tras do jazdy nocnej. Charakter tras zjazdowych sprawia, że Karlov jest idealnym miejscem dla rodzin z dziećmi. Jest to grupa docelowa, na którą w Karlovie kładziony jest szczególny nacisk. Świadczą o tym ostatnie inwestycje w ośrodku, dzięki którym powstała nowa rodzinna trasa zjazdowa o długości ponad 1400 metrów.

Dzieci w Karlovej znajdują się pod opieką instruktorów z trzech szkółek narciarskich prowadzonych przez jeża o imieniu Kaja. Duży teren dla dzieci jest bezpiecznie oddzielony od pozostałej cześci ośrodka narciarskiego. Dzieci mogą stopniowo uczyć się poruszania po śniegu dzięki dwóm wyciągom taśmowym i wielu nowoczesnym pomocom dydaktycznym. Ponieważ nawet dzieci z czasem się męczą, w ośrodku znajduje się również kącik dziecięcy Kája. Oferuje on opieką nad dziećmi i całodzienny program animacyjny. Maluchy mogą się tu rozgrzać i pobawić w krytym pomieszczeniu pod fachową opieką wyszkolonego personelu. Wiele się tez tu nauczą na różnych warsztatach twórczych. Kącik dziecięcy jest otwarty dla wszystkich dzieci powyżej 3 roku życia, młodsze dzieci są oczywiście również mile widziane, ale tylko pod opieką rodzica. Za opiekę nad dziećmi w kąciku dla dzieci zapłacicie 70 CZK/godz.

Ferie zimowe to przede wszystkim przeżycia na śniegu, które można zafundować dzieciom na specjalnym torze skicrossowym dla dzieci lub torze snowtubingowym. W okolicy Ski Areny Karlov znajduje się kilka aquaparków, gdzie dzieci chętnie bawią się w wodzie.

Jeśli chodzi o ceny skipassów, w Karlovie dzieci do lat 6 jeżdżą na nartach za darmo, jeśli towarzyszy im płacąca osoba dorosła. Bilety dla dzieci w wieku od 6 do 15 lat mają niższą stawkę. Można też zaoszczędzić , kupując rodzinny skipass w korzystniejszej cenie.

www.skikarlov.cz

Ośrodek narciarski Klínovec

Po raz kolejny w naszym zestawieniu najlepszych kurortów dla rodzin z dziećmi wracamy do Rudaw, wprost na ich najwyższy ich szczyt – Klínovec. Dzięki dobrej dostępności i bogatej bazie noclegowej jest on popularnym ośrodkiem zarówno wśród czeskich, jak i niemieckich narciarzy.

Na terenie ośrodka narciarskiego Klínovec znajdują się dwa specjalne parki dla dzieci z 3 magicznymi dywanami. Jeden z parków znajduje się obok dolnej stacji kolejki linowej Dámská, która znajduje się bliżej dla narciarzy jadących z Chomutova. Drugi park dla dzieci zlokalizowany jest przy dolnej stacji kolejki linowej Prima Express. Ten łatwiej dostępny jest dla narciarzy jadących z Jáchymova. Szkoła narciarska działa w obu parkach dziecięcych i oferuje różne rodzaje kursów narciarskich i snowboardowych – od grupowych, przez rodzinne, po prywatne (indywidualne).

Na uwagę zasługuje również bezpłatny wyciąg dla dzieci przy wyciągu Cinestar Express. Umożliwia on słabszym narciarzom krótką jazdę w górę trasy zjazdowej Cvičná Blue.

Ceny w Klínovcu zależą od tego, czy planujecie jeździć tylko tam, czy też przedłużyć swój wyjazd narciarski i urozmaicić go o jazdę na nartach w sąsiednim niemieckim Fichtelbergu. Jednak w obu cennikach taryfy rodzinne występują w tych samych wariantach: 1+1, 1+2, 2+1 i 2+2.

Jeśli masz dzieci poniżej 7 roku życia, możesz znacznie zaoszczędzić dzięki karnetowi, który umożliwia rodzicom jazdę na nartach na zmianę. Aby skorzystać z tej usługi oferowanej przez Klínovec, wszyscy uczestnicy (tzn. rodzice i dzieci) muszą przyjść do kasy przy zakupie karnetu narciarskiego, gdzie po potwierdzeniu przynależności do rodziny zgłoszą zmianę osoby kasjerowi. Skipass zostanie odpowiednio oznaczony w programie kontroli zdjęć, który go nie zablokuje. Jednak w przypadku nadużycia karnet zostaje zablokowany, a oszust zostaje wykluczony z transportu bez zwrotu pieniędzy!

https://klinovec.cz

Ośrodek narciarski Dolní Morava

Ośrodek Dolní Morava w rejonie Kralický Sněžník należy do najmłodszych czeskich stacji narciarskich. Już w momencie założenia ośrodka postawiono na ofertę dla rodzin z dziećmi. Ta z roku na rok się umacnia, czy to poprzez budowę parków dla dzieci, czy też różne atrakcje pozanarciarskie, jak np. uwielbiana Trasa w Chmurach – wieża widokowa z pozbawioną barier ścieżką edukacyjną.

Udogodnienia dla rodzin zaczynają się od usług dla najmłodszych. Maluchy mają do wyboru dwa parki dziecięce. Pierwszym z nich jest dziecięcy park narciarski Amálka z wyciągiem dla dzieci, magicznym dywanem, slalomem i pomocami dydaktycznymi. Wstęp do Skiparku Amálka kosztuje 100 CZK od osoby. Drugi to Baby ski park, który znajduje się między stacją kolejki linowej Sněžník a dziecięcym ski parkiem Amálka. Baby Ski Park posiada również wyciąg taśmowy ułatwiający transport najmłodszych narciarzy podczas ich narciarskich przygód.

Starsze dzieci z pewnością zainteresuje Family Funline – trasa zjazdowa z ostrymi zakrętami i hopkami, zakończona ośmiometrowym tunelem. Funline znajduje się u podnóża stoku U Slona i nadaje się dla wszystkich, od dzieci po babcie i dziadków. Drugą atrakcją dla starszych dzieci jest Snowpark, znajdujący się tuż obok Funline. W idealnych warunkach oferuje 8 różnych przeszkód i skoczni.

Dolni Morava – dodatkowe atrakcje

Wspomnieliśmy już o największej atrakcji pozanarciarskiej, jaką jest Trasa w Chmurach. Do innych popularnych atrakcji Dolnych Moraw należy czynny przez cały rok tor bobslejowy oraz nocna jazda na sankach na oświetlonym torze. Tor saneczkowy otwarty jest wieczorami w każdy wtorek, piątek i sobotę po zamknięciu stoków przy dobrych warunkach śniegowych. Przyjemna może być również przejażdżka ratrakiem, podczas której można obserwować przygotowywanie stoków i powstawanie pięknie wyprasowanego sztruksu.

Dolní Morava oferuje różnorodne możliwości zakwaterowania w różnych kategoriach cenowych, od hoteli wellness pod stokami po schroniska bezpośrednio na stokach.

Cennik Dolní Morava zawiera taryfy rodzinne w wariantach 4-godzinnych lub całodziennych. Posiadając kartę RESORT CARD można również zaoszczędzić na karnetach narciarskich. Jeszcze więcej można zaoszczędzić posiadając RESORT CARD i kupując skipassy online.

http://www.dolnimorava.cz/

Černá Hora (Janské Lázně)

Ośrodki narciarski dla rodzin w Czechach
Foto: Černá Hora – Pec

Najlepsze na koniec: na koniec naszej listy najlepszych czeskich ośrodków narciarskich dla rodzin z dziećmi wracamy w Karkonosze. Ośrodek narciarski Černá hora nad Jańskimi Łaźniami należy bez wątpienia do najlepszych rodzinnych ośrodków narciarskich w Republice Czeskiej. Coroczne inwestycje w poprawę i unowocześnianie usług przekładają się na szerszą i bardziej kompleksową ofertę dla małych i dużych narciarzy. Ostatnie inwestycje obejmowały m.in. zakup nowego wyciągu taśmowego dla jednej z trzech lokalnych stref dla dzieci oraz budowę toru do snowtubingu.

Jak już wspomniano, na terenie czeskiej Czarnej Góry znajdują się trzy parki dla dzieci. LIVE park Formánky został ostatnio rozbudowany o drugi wyciąg taśmowy i tor do snowtubingu. Znajduje się tu również restauracja, wypożyczalnia sprzętu narciarskiego i profesjonalne punkt opieki nad dziećmi. Dzieci posyłać można tu na cały dzień (w tym lunch) lub tylko na godzinę.

Drugi LIVE park znajduje się na samym szczycie ośrodka, na Czarnej Górze. Wyposażony jest w wyciąg linowy dla dzieci oraz nowoczesne pomoce dydaktyczne. Do wyposażenia LIVE parku należy kącik wypoczynkowy w budynku górnej stacji kolejki linowej, kącik dla dzieci i restauracja, toalety, prysznic i przewijak. Dzieci i początkujący mogą spróbować swoich pierwszych kroków na łagodnych stokach przy górnej stacji kolejki linowej.

Przydatną usługą dla rodzin i osób indywidualnych podczas urlopu zimowego jest przechowalnia nart. Po całym dniu spędzonym na nartach nie trzeba dźwigać całego sprzętu do hotelu i rano z powrotem na stok. Można go po prostu zdeponować w przechowalni w budynku kolejki linowej.

Możesz szusować też u sąsiadów

Kolejną zaletą dla rodzin jest połączenie ośrodka narciarskiego z innymi ośrodkami grupy SkiResort ČERNÁ HORA – PEC, nie tylko pod względem transportowym, ale również cenowym. Na jednym skipassie można jeździć we wszystkich ośrodkach SkiResortu. Ponadto w cenniku znajdują się również rodzinne karnety narciarskie w korzystniejszych cenach. Skipass zakupiony na Černej Horze jest ważny również w Pecu pod Śnieżką, Velké Úpie, Svobodzie nad Úpą i Czarnym Dole.

Przewidujemy, że to właśnie Černý Důl będzie kolejnym zwycięzcą w kategorii najlepszych ośrodków rodzinnych nowej generacji. A to dzięki szeroko zakrojonym inwestycjom, które umożliwiły uruchomienie nowoczesnej kolejki linowej i budowę dobrze wyposażonego parku LIVE dla dzieci. Ale oczywiście oceny i wyniki zależą od Was, narciarzy i czytelników, którzy przysyłają nam swoje recenzje.

Czytaj także:

Podziel się:
Copyright © 1995-2024  Mountain News LLC.  All rights reserved.