Najlepsze ośrodki narciarskie dla rodzin w Austrii

Artykuły Featured Narty z rodziną Najlepsze ośrodki narciarskie dla rodzin w Austrii

Co to właściwie znaczy, że ośrodek narciarski jest przyjazny dla rodzin z dziećmi? Posiada sieć łagodnych niebieskich tras, po których bezpiecznie mogą szusować nawet najmłodsi narciarze. Są w nim dobre szkółki narciarskie, świetnie wyposażone „ośle łączki” z wyciągami taśmowymi, wypożyczalnie sprzętu tuż przy wyciągu, dodatkowe atrakcje dla najmłodszych na stokach czy też restauracje przyjazne rodzinom. 


Przedstawiamy Wam dziesięć ośrodków narciarskich w Austrii, które najlepiej nadają się do jazdy na nartach z dziećmi. Przeanalizowaliśmy wszystkie opinie naszych użytkowników: uwzględniliśmy wszystkie oceny, które użytkownicy wystawiają ośrodkom na naszej stronie internetowej oraz w aplikacji mobilnej Skiinfo Narty & Śnieg, a także uwzględniliśmy opinie ponad 2000 uczestników naszych ankiet w Niemczech, Austrii i Szwajcarii.

Rezultatem jest następująca lista austriackich ośrodków narciarskich, odpowiednich dla rodzin z dziećmi:

10 najlepszych ośrodków narciarskich dla rodzin z dziećmi w Austrii

1. SkiWelt Wilder Kaiser Brixental

Ośrodek narciarski SkiWelt Wilder Kaiser Brixental był wielokrotnie wyróżniany jako najlepszy rodzinny teren narciarski w Austrii. Bez wątpienia jest jednym z najbardziej przyjaznych dzieciom regionów narciarskich w całych Alpach. Niezależnie od tego, czy zatrzymacie się w Söll, Brixen, Scheffau czy Ellmau, wszędzie tam infrastruktura jest idealnie dopasowana do potrzeb rodzin z dziećmi. Duże parkingi przy dolnych stacjach kolei linowych, nowoczesne wyciągi krzesełkowe i gondolowe zapewniające bezpieczne poruszanie się po terenie narciarskim i przystosowane do obsługi najmłodszych pasażerów, świetne szkółki narciarskie dla dzieci i wiele łatwych tras zjazdowych – świetne miejsce na narty z dziećmi.

Wydaje się, że najlepsze warunki do spędzenia ferii narciarskich z dziećmi znajdziecie w Brixen. Ogromna liczba szerokich jak lotnisko stoków zachęca do wspólnych narciarskich przeżyć. Dodatkowych atrakcji zapewni wioska ALPENIGLU w Hochbrixen. Można tu usiąść i odpocząć, ale także doznać ekscytujących przeżyć podczas oglądania śnieżnych i lodowych instalacji.

www.skiwelt.at

2. Serfaus Fiss Ladis

Trzy wioski Serfaus, Fiss i Ladis w Tyrolu stworzyły wielki połączony teren narciarski liczący łącznie aż 214 km tras. Region od lat rozwija ofertę dla rodzin i także wielokrotnie nagradzany był jako najlepszy ośrodek narciarski dla rodzin z dziećmi. W sumie dla najmłodszych narciarzy zarezerwowano aż 125.000 metrów kwadratowych powierzchni  na wysokości od 1.400 do 2.000 metrów nad poziomem morza!

W Serfaus na dzieci czeka teren ćwiczebny Kinderschneealm zlokalizowany bezpośrednio pod górną stacją gondoli Komperdellbahn, a także Murmlipark położony w samym centrum wioski. Z kolei w Fiss dzieciaki spotykają się narciarskim przedszkolu u Berty tuż przy środkowej stacji kolejki gondolowej łączącej Fiss z Ladis. Tutejsze szkółki narciarskie zatrudniają aż 250 instruktorów przeszkolonych do nauki małych narciarzy.  Ale oferta dla dzieci to nie tylko szkółki, wygodne wyciągi taśmowe czy też pierwszy w Europie wyciąg krzesełkowy dla dzieci (Gampen). Na dzieci czeka tu także trasa dziecięca (Murmlitrail), Niedźwiedzi Stok, jaskiniowy świat w Fiss,  Indiański Świat u Berty, ogród zoologiczny, las z dinozaurami, dziecięcy parkour na skuterach śnieżnych i plac zabaw. Trzy restauracje specjalizują się w serwowaniu posiłków dla maluchów. Rodzice, którzy sami chcą pośmigać, znajdą tu także opiekę dla swoich pociech. Bezpłatny skipass obowiązuje dla dzieci do 6 roku życia. Więcej na temat nart w Serfaus-Fiss-Ladis pisaliśmy tutaj >>>

www.serfaus-fiss-ladis.at

3. Lodowiec Stubai

Teren narciarski na lodowcu w czołówce najlepszych rodzinnych terenów narciarskich w Austrii? Przyznacie, że jest to trochę zaskakujące. Ale ponieważ lodowiec Stubai oferuje najlepszy serwis dla narciarzy, ogromne parkingi znajdują się bezpośrednio przy dolnej stacji nowej gondoli, a ponadto jest tu sporo szerokich i płaskich stoków, można zrozumieć, dlaczego ten lodowcowy raj jest tak dobrze oceniany pod względem oferty dla rodzin.

Centrum spotkań dla dzieci to BIG Family Ski Camp znajdujący się w samym środku terenu narciarskiego. Znajdziecie tu łagodnie nachylone stoki dla początkujących, wyciąg treningowy z czterema magicznymi dywanami, fun slope z ostrymi zakrętami, hopkami i skoczniami, tor do jazdy na czas i wiele innych atrakcji. No i największy atut! Karnet narciarski dla dzieci aż do lat 10 jest bezpłatny, w przypadku gdy rodzic także kupuje karnet dla siebie. Więcej o nartach na lodowcu Stubai pisaliśmy tutaj >>>

www.stubaier-gletscher.com

4. Flachau

Snow Space Flachau posiada liczne specjalne, wyjątkowo korzystne oferty dla rodzin, dzięki którym rodzinna jazda na nartach nie jest tak kosztowna finansowo. Ośrodek oferuje bonus rodzinny, kartę młodej rodziny, zniżki weekendowe dla juniorów lub specjalne tygodnie rodzinne. Znajdziecie tu idealne warunki dla rodzin: ośle łączki z wyciągami ćwiczebnymi, trasę z pomiarem czasu, tor saneczkowy, wiele szerokich niebieskich i czerwonych tras oraz nowoczesne i bezpieczne dla dzieci koleje linowe i wyciągi. Łącznie we Flachau można jeździć na nartach na 120 kilometrach tras zjazdowych. W całym regionie narciarskim Ski amadé połączonym karnetem Salzburg Sport World (Wagrain, Flachau, St.Johann/Alpendorf, Zauchensee-Flachauwinkl, Flachauwinkl-Kleinarl, Radstadt/Altenmarkt, Eben, Filzmoos, Goldegg) czeka na Was nawet ponad 300 kilometrów. Flachau oferuje również wiele przyjaznych dzieciom obiektów noclegowych w różnych kategoriach – wystarczy zajrzeć na stronę internetową.

www.snow-space.com

5. Ski Juwel Albachtal Wildschönau

Zaledwie 125 kilometrów od Monachium leży dolina Alpbachtal i region narciarski Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau, który oferuje łącznie 109 kilometrów tras. Urokliwa, przytulna dolina z wieloma przyjaznymi dla rodzin schroniskami ma wiele do zaoferowania dzieciom, od przygód na łonie natury po centrum dziecięce na górze Wiedersbergerhorn. Oczywiście jest też mnóstwo ofert skierowanych konkretnie do dzieci. Świat krasnali Zwergenkinderland, parki rodzinne, przejażdżka ratrakiem czy nocne jazdy na nartach – maluchy z pewnością znajdą tu to, czego szukają.

Dzieci będą się tu wspaniale bawić, czy to na szerokich stokach góry Schatzberg, na naturalnych halfpipe’ach przy trasie zjazdowej Gipfelsesselbahn II, czy też ucząc się jazdy na nartach na terenie narciarskim dla dzieci w Inneralpbach tuż obok dolnej stacji kolejki Pöglbahn. Teren do ćwiczeń „Kinder Club BOBO”, strefa dla dzieci „Ski & Smile” a także Śnieżny Świat Frostiego przy górnej stacji kolejki Wiedersbergerhorn oferują optymalne warunki dla najmłodszych. Po pokonaniu pierwszych zakrętów w Alpbach, polecamy udać się na Wildschönau. Teren wokół szczytu Schatzberg oferuje liczne płaskie trasy i jest idealny dla niezbyt zaawansowanych narciarzy. Dla zupełnych nowicjuszy najlepsze są stoki w pobliżu pośredniej stacji kolejki Schatzbergbahn (S1).

www.skijuwel.com

6. Tyrolska Zugspitz Arena

Tiroler Zugspitz Arena znajduje się na południe od Zugspitze, po austriackiej stronie najwyższej góry Niemiec. Składa się z kilku mniejszych, nie połączonych ze sobą terenów narciarskich. Prawie wszystkie są jednak przyjazne dla rodzin. Każda ze stacji narciarskich w Ehrwald, Leermoos, Bichlbach, Biberwier, Sonnenlifte, czy też Zugspitzblatt zadowoli najmłodszych narciarzy.

Teren narciarski Ehrwalder Almbahnen jest bardzo dobrze przystosowany dla dzieci. Duży parking położony jest blisko dolnej stacji kolejki gondolowej i wypożyczalni sprzętu narciarskiego. Gondola wwozi narciarzy na ogromny płaskowyż u podnóża Zugspitze. Tutaj można poćwiczyć jazdę na nartach w przedszkolu narciarskim Tirolerhaus lub po prostu wygrzewać się w promieniach alpejskiego słońca. Wspaniała oferta gastronomiczna, wiele niebieskich tras zjazdowych (17km), nowoczesne wyciągi, dwie szkółki narciarskie na miejscu – wszystko to sprawia, że narciarskie rodziny znajdą tu optymalne warunki dla siebie. Poza tym region jest pewny śniegowo i na nartach można tu jeździć aż do kwietnia bez żadnych problemów. Na młodzież czeka tu Better Park, profesjonalnie zbudowany snowpark w środku terenu narciarskiego, przy trasie zjazdowej Klämmli. Nadaje się zarówno dla początkujących, jak i profesjonalistów.

www.zugspitzarena.com

7.  Nassfeld

Nassfeld w Karyntii, leżące niedaleko włoskiej granicy, słynie jako ośrodek narciarski przyjazny rodzinom. Jego atutem jest gwarancja śniegu. Dzięki 110 kilometrom tras narciarskich ośrodek oferuje wystarczającą różnorodność także dla dorosłych narciarzy, niezależnie od tego, czy preferują sportowy, czy raczej spokojny i relaksujący styl jazdy. Dla dzieci od trzeciego roku życia przeznaczony jest BOBO Miniclub przy Tressdorfer Alm, który oferuje indywidualną opiekę nad dziećmi.

W sumie w Nassfeld znajdują się trzy doskonale zabezpieczone tereny ćwiczeń dla dzieci, komfortowe wyciągi z udogodnieniami dla najmłodszych adeptów narciarstwa, trzy szkółki narciarskie dla dzieci i interesujące niespodzianki na stokach, jak na przykład dziecięca trasa przygód  „The Snake”. Ponadto w Nassfeld znajduje się kilka hoteli specjalizujących się w ofercie dla dzieci (Ramsi, Hubertushof, Falkensteiner Sonnenalpe, Gartnerkofel). Posiadają własne przedszkole dla gości, sale zabaw, kryte baseny i wiele innych atrakcji. Znajdziecie tu również specjalne oferty skipassów dla dzieci oraz pakiety, w których dzieci do lat 10 jeżdżą za darmo.

www.nassfeld.at

8. Zell am See – Schmittenhöhe

Schmittenhöhe to miejsce nr 1 dla rodzin w Zell am See. Tutaj znajduje się Kidsslope (stok dla początkujących i plac zabaw dla dzieci), Schmidolin Club, ciekawe oferty kursów narciarskich i wiele więcej. Gwiazdą na Schmittenhöhe jest oczywiście smok Schmidolin! Gdziekolwiek się pojawi, zawsze coś się dzieje i jest zapowiedzią świetnej zabawy dla najmłodszych. Szczególną atrakcją dla całej rodziny jest jedyna w swoim rodzaju w Austrii trasa Funslope XXL z terenem  Funareal oraz tor Skimovie. Narciarscy nowicjusze – zarówno mali, jak i duzi – mają tu szansę nauczyć się pierwszych skrętów od profesjonalistów z tutejszych szkół narciarskich. Dlatego Schmittenhöhe oczywiście nie mogło zabraknąć na naszej liście najlepszych rodzinnych ośrodków narciarskich w Austrii.

www.schmitten.at

9. Wildkogel Arena

Wildkogel Arena jest dość płaskim terenem narciarskim. 85% tras niebieskich i czerwonych czyni go idealnym dla dzieci. Dużą atrakcją dla dzieci, ale także dla dorosłych, jest najdłuższy na świecie oświetlony tor saneczkowy. 14 kilometrów zabawy na sankach w Brambergu to świetna zabawa dla każdego. Do szybkiej zabawy na śniegu zapraszają też krótsze rodzinne tory saneczkowe w Wildkogel Arena. Jeśli nie masz ze sobą sanek, w Neukirchen i Brambergu jest kilka wypożyczalni.

Dzieci są tu w dobrych rękach, także jeśli chodzi o jazdę na nartach. Niezależnie od tego, czy wjeżdża się gondolą z Neukirchen czy z Brambergu wysokości nieco ponad 2000 m n.p.m., po obu stronach płaskowyżu znajduje się teren dla dzieci, gdzie mogą one bezpiecznie ćwiczyć jazdę na nartach. Odpoczynek po trudach nauki na stokach oferują przedszkola Kogel-Mogel w nowo rozbudowanej i zrewitalizowanej restauracji Aussichts-Berg w Neukirchen oraz w szkółce narciarskiej Bramberg. Dzieci do lat sześciu jeżdżą wyciągami bezpłatnie, a dla starszych dzieci i młodzieży przygotowano specjalne korzystne oferty cenowe.

www.wildkogel-arena.at

10. Kitzbühel

Oczywiście na naszej liście  najlepszych rodzinnych ośrodków narciarskich w Austrii nie mogło zabraknąć Kitzbühel-Kirchberg . Ten teren narciarski oferuje niezliczone możliwości nauki dla dzieci, kilka profesjonalnych szkółek narciarskich i doskonale wyposażone miejsca do ćwiczeń dla dzieci. W Kirchbergu, w samej miejscowości znajduje się Kinderland z trzema wyciągmi taśmowymi, Skidoo z kolejką dla dzieci i maskotką Snowi.

Wyciągi ćwiczebne Pass Thurn, Hausleiten (Jochberg), Mocking, Rasmusleiten i Reith są dostępne dla wszystkich bezpłatnie. Niedźwiedzia Kraina (Bärenland) przy Bärenbadkogel II w Jochberg oferuje 500-metrową trasę z postaciami niedźwiedzi. Centrum Turystyczne Kitzbühel przygotowało dla dzieci także regularne wędrówki tematyczne. Niedaleko od Kitzbühel znajduje się park dzikich zwierząt w Aurach, imponująca wycieczka dla młodszych i starszych.

O terenie narciarskim Kitzbühel-Kirchberg nie trzeba chyba mówić nic więcej. Znajdziecie tu duży wybór stoków, najnowocześniejsze wyposażenie, świetny serwis, przytulne schroniska. Nie bez powodu Kitzbühel zalicza się do najlepszych ośrodków narciarskich na świecie.

www.kitzski.at

Czytaj także:

Podziel się:
Copyright © 1995-2024  Mountain News LLC.  All rights reserved.