Kupując bilety lotnicze z dużym wyprzedzeniem, można dużo zaoszczędzić. Podobnie będzie od najbliższego sezonu ze skipassami w największym polskim ośrodku narciarskim. Szczyrk wprowadza bowiem dynamiczny cennik karnetów narciarskich.

Już od kilku lat z programem GOPASS w Szczyrku można kupować online skipassy w korzystnych cenach. W tym roku przygotowano rewolucyjną zmianę. Nie będzie już sztywnego cennika zawierającego stałe ceny karnetów. Będą się one elastycznie zmieniać online w zależności od ilości sprzedanych biletów, obłożenia ośrodka i daty zakupu karnetu na dany termin. Podobne systemy wprowadzono już w kilku ośrodkach w Alpach (głównie w Szwajcarii) oraz w Stanach Zjednoczonych. Obok Szczyrku dynamiczne ceny z programem GOPASS dostępne są już także na Słowacji w największym ośrodku Jasna - Chopok i w Tatrach Wysokich oraz w czeskim Szpindlerowym Młynie.

Na stronie www.gopass.pl algorytm automatycznie przeliczać będzie cenę karnetu. Celem tych zmian jest równomierne rozłożenie liczby narciarzy na stokach w całym sezonie. Oznacza to, że ceny karnetów w najbardziej obleganych terminach będą wyższe, a spadną w przypadku niższej liczby chętnych.  Aktualna cena skipassu będzie zależała nie tylko od obłożenia ośrodka, ale także od pogody i innych czynników zewnętrznych. Dynamiczne ceny będą obowiązywać również w kasach stacjonarnych, gdzie będą się zmieniać w zależności od aktualnych warunków w ośrodku. 

Oczywiście najniższe ceny (już od 81 złotych za dzień) dostępne będą przy zakupie z dużym wyprzedzeniem. Co jakiś czas w systemie pojawiać się będą ograniczone czasowo oferty na skipassy po symbolicznej cenie. Dlatego warto regularnie śledzić stronę internetową, by upolować okazję. Karnety można oczywiście kupić także na miejscu po przyjeździe do Szczyrku, ale trzeba nastawić się, że w takim wypadku ceny skipassów będą wyższe.