W najbliższy weekend znaczna liczba ośrodków narciarskich w Austrii i Szwajcarii rozpocznie sezon zimowy. Początkowo większość stacji będzie otwarta tylko w weekendy. Na szusowanie przez cały tydzień zwykle trzeba będzie poczekać do grudnia. Poniżej mały przegląd, gdzie będzie można jeździć na nartach już w następny weekend (oczywiście poza czynnymi  ośrodkami  narciarskimi w Austrii i Szwajcarii).

 

Obertauern

Sezon zimowy startuje w Obertauern w czwartek (21.11.), kiedy ruszą następujące wyciągi: Grünwaldkopfbahn, Panoramabahn, Seekarspitzbahn, Hochalmbahn, Kringsalmbahn, Gamsleitenbahn I i Achenrainbahn.


Zauchensee

Zima w Zauchensee zaczyna się w piątek wraz z uruchomieniem wyciągów  Gamskogelbahn I i II, Seekarlift i Schwarzwandbahn oraz wyciągu taśmowego w strefie dziecięcej Zauchi's Kinderland. Na początku sezonu obowiązują obniżone ceny karnetów.

 

Axamer Lizum

W sobotę i niedzielę będzie można pośmigać także w Axamer Lizum! Wyciągi będą czynne w godzinach 8:30 - 16:00. Czynna będzie kolej linowa Olimpiabahn. Działać będzie również wyciąg ćwiczebny Kaserwald w dolinie. Ośrodek będzie czynny bez przerwy od 29 listopada!

 

Schmitten (Zell am See)

22 listopada weekendową eksploatację zaczynają koleje linowe na Schmittenhöhe koło Zell am See. Działać będą: trassXpress, Breiteck, Kapellen i Kettingbahn. W ten weekend obowiązują następujące ceny (tylko na Schmittenhöhe): bilet dzienny 38 euro, bilet półdniowy 30 euro. W sobotę obowiązuje oferta "Power of Zehn", gdzie wszyscy młodzi ludzie do 19 roku życia jeżdżą  za jedyne 10 euro.


Sillian Ski Centre

Centrum narciarskie Sillian w Tyrolu Wschodnim otwiera się w dni: 23.11.2019 r. i 24.11.2019 r. oraz 30.11.2019 r. i 01.12.2019 r. Od 7.12.2019 r. ośrodek będzie czynny już bez przerw.


Hochzillertal

Hochzillertal rozpoczyna sezon zimowy 2019/2020 w układzie weekendowym 23.11. Czynne wyciągi: 1 x kolej linowa, 1 x 6-osobowy wyciąg krzesełkowy (solar jet), 2 x 4-osobowe wyciągi krzesełkowe (Top Jet i Wedelexpress).

 

SkiWorld Scheffau

SkiWelt Scheffau rozpoczyna sezon zimowy z dobrą ofertą na dwa tygodnie przed oficjalnym rozpoczęciem sezonu. W sobotę i niedzielę (23./24.11.) będą czynne następujące urządzenia: 8-osobowa gondola Brandstadl II, Osthang, Eiberg I, Kummereralm, Muldenbahn, Aualm. Karnet narciarski dzienny w weekend dla dorosłych kosztuje 36 Euro.

 

Lienz

Także Zettersfeld rozpoczyna działalność narciarską 23 listopada. Ze względu na wcześniejsze silne opady śniegu i już przeprowadzone działania przygotowawcze, sezon uda się tu otworzyć dwa tygodnie wcześniej niż planowano. Stacja będzie działać w systemie weekendowym 23.-24.11. i 30.11-1.12.2019 r., a 7.12.2019 r. przejdzie a ruch ciągły!

 

Kühtai

Po tym jak w Kühtai spadł ostatnio 1 metr świeżego śniegu, nic nie stoi na przeszkodzie by w sobotę, 23.11.19 ośrodek został uruchomiony. Działać będzie tam między innymi oczywiście DreiSeenBahn!


Grindewald-Wengen

 Dobra wiadomość dla wszystkich miłośników sportów zimowych w Grindelwald-Wengen (Szwajcaria). W sobotę i niedzielę kursują tutaj wyciągi krzesełkowe Arven (od 9:00h), Wixi (od 9:00h), Lauberhorn (od 8.30h) i Honegg (od 9:00h).

 

Arosa-Lenzerheide

W ośrodku Arosa-Lenzerheide  w weekend 23 i 24 listopada 2019 r. czynne będą następujące wyciągi i stoki:

Wyciągi Arosa: wyciąg krzesełkowy Hörnli-Express, wyciąg krzesełkowy Hörnli.
Wyciągi Lenzerheide: wyciąg narciarski Fadail, wyciąg krzesełkowy Pedra Grossa, wyciąg krzesełkowy Lavoz

Trasy Arosa: Mittlere (Nr. 2), Hörnli Traverse (Nr. 5), Strada Oberer Teil (Nr. 5a), Zufahrt SB Hörnli Tal (Nr. 5b)
Trasy Lenzerheide: ona i on (Nr. 40a), Fadail (Nr. 40b), Nova Lavoz (Nr. 52), Sisseala (Nr. 55), FIS Traverse (Nr. 55a), Originale Lavoz Abschnitt 1(Nr. 60a)


Adelboden-Lenk

W regionie narciarskim Adelboden-Lenk także będzie można jeździć na nartach w ten weekend. Wyciągi ruszą w rejonach Elsigenalp, Metsch i Tschentenalp (Elsigenalp już oferuje jazdę na nartach w systemie całotygodniowym)

 

Davos-Klosters

Po udanym weekendzie narciarskim na Parsenn, w Davos sezon zimowy przed planowanym terminem rozpoczynają także inne ośrodki narciarskie: Jakobshorn jest już otwarty od piątku do niedzieli w systemie weekendowym, Parsenn Klosters od soboty do niedzieli.


Flims Laax

Dzięki opadom śniegu i niskim temperaturom ostatnich kilku dni, na większych wysokościach utworzyła się stabilna warstwa śniegu, umożliwiając otwarcie tras narciarskich i wyciągów wokół Crap Sogn Gion. Freestylerzy mogą już się cieszyć na akcje w snow parku NoName. W weekend działać będą trasy narciarskie 49, 51, 52 (do Alp Dado) i 66 (do Plaun). Działają następujące wyciągi: kolej linowa Laax Murschetg – Crap Sogn Gion & Sesselbahn Plaun.