Ceny skipassów na zimę 2023/24 znów poszły w górę!

Artykuły Narciarskie podróże Ceny skipassów na zimę 2023/24 znów poszły w górę!

Przejrzeliśmy strony internetowe ośrodków narciarskich i porównaliśmy ceny karnetów narciarskich na nadchodzący sezon 2023/24. Wynik nie jest zaskoczeniem i ponownie zirytuje wielu narciarzy. W większości ośrodków narciarskich znów zauważalny jest znaczny wzrost cen.

W nadchodzącej zimie narty znów będą droższe, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Podobnie jak w poprzednim sezonie zimowym, miłośnicy sportów zimowych i w tym roku będą musieli liczyć się ze znacznymi podwyżkami cen karnetów. Powodów jest wiele: inflacja, braki kadrowe i wysokie koszty energii. Uwaga: zauważyłeś, że ceny skipassów nie zgadzają się z tymi podanymi na naszej stronie internetowej? Wyślij do nas e-mail na adres: snowproducers@mountainnews.com.

Wzrost cen w ośrodkach narciarskich w Austrii

W Ischgl koszt jednodniowego karnetu narciarskiego dla dorosłych wzrósł w tym sezonie o około 7,5 proc. Jego cena wynosi obecnie 72 euro w porównaniu do 67 euro w poprzednim sezonie. 6-dniowy karnet narciarski, który rok temu kosztował 347,50 euro, teraz kosztuje aż 387 euro, co odpowiada wzrostowi o około 11 proc. Ceny zostały również znacząco skorygowane w Sölden. Karnet dzienny w głównym sezonie kosztuje teraz 74,50 euro, w porównaniu do poprzednich 69,50 euro (wzrost o 7,19%). Koszty różnią się w zależności od okresu, z rozróżnieniem na sezon wysoki, szczyt sezonu i przed sezonem, po sezonie.

W ośrodku narciarskim Sölden, podobnie jak w coraz większej liczbie stacji narciarskich, obowiązuje cennik dynamiczny. Im wcześniej kupisz karnet narciarski, tym niższa będzie jego cena. Dynamiczny system cenowy oferuje atrakcyjne ceny (do -20% zniżki) i nagradza tych, którzy wcześnie i z wyprzedzeniem zakupią karnety za pośrednictwem strony internetowej. Niższe ceny online dostępne są do pięciu dni przed pierwszym dniem jazdy na nartach. Później (od 4 dni przed rozpoczęciem ważności karnetu) w Internecie obowiązuje taka sama cena jak w kasie.

Wskazówka dla narciarzy

Szukasz informacji z ośrodków narciarskich? Gdzie można znaleźć tanie hotele, apartamenty i pokoje? Wszystkie informacje potrzebne do organizacji kolejnego wypadu na narty znajdziesz bezpośrednio na naszej stronie internetowej. Zamieszczamy tam również przegląd godzin otwarcia wyciągów, a także aktualne informacje o warunkach narciarskich i pogodzie, oraz cenach karnetów ośrodków narciarskich.

 

W Zillertal Arena bilety dla dorosłych kosztują obecnie 72,50 euro, co stanowi wzrost o około 11 proc. w porównaniu do ubiegłego roku. W Skicircus Saalbach-Hinterglemm Leogang Fieberbrunn nowa cena wynosi teraz 72 euro (+9%), a w Tiroler Zugspitz Arenie (Ehrwald, Lermoos & Biberwier bez Zugspitze) jednodniowy karnet dla dorosłych kosztuje teraz 62 euro (prawie +11%).

Miłośnicy sportów zimowych spędzający wakacje na nartach w ośrodku SkiWelt Wilder Kaiser Brixental również muszą pogodzić się z kolejną znaczną podwyżką cen karnetów. 6-dniowy skipass w głównym sezonie (23.12.2023 – 15.03.2024) kosztuje 359 euro. Jednodniowy karnet narciarski dla dorosłych kosztuje 62 € poza sezonem i 69 € w sezonie wysokim (wzrost +15%).

Ceny karnetów narciarskich w dolinie Pitztal

Wzrosły tym razem – i to sporo – także ceny skipassów w ośrodku Hochzeiger (w ubiegłym sezonie o dziwo ceny nie uległy zmianie). Tutaj za karnet dzienny dla dorosłych w sezonie wysokim zapłacicie 54 EUR, a dla dzieci 31 EUR. W minionym sezonie było to odpowiednio 47 i 29 EUR, czyli podwyżka wyniosła około 15%! Jednak i tutaj można zaoszczędzić, rezerwując karnety narciarskie odpowiednio wcześnie w sklepie internetowym. Na lodowcu Pitztal obowiązuje dynamiczny cennik, który także premiuje zakup skipassów z wyprzedzeniem. Rabat może sięgać nawet 30 proc.!

Karnety narciarskie w Ski Amadé

Poszczególne ośrodki narciarskie w regionie Ski Amade (Salzburger Sportwelt, Schladming-Dachstein, Gastein, Hochkönig, Grossarltal) mają własne taryfy karnetów jednodniowych. Uwaga: są one ważne tylko w danym ośrodku narciarskim.

Dzięki karnetowi Ski Amadé ALL-IN Card White, skipassom wielodniowym lub karnetom sezonowym możecie jeździć na nartach we wszystkich pięciu regionach narciarskich zrzeszonych w Ski Amadé: Salzburger Sportwelt, Schladming-Dachstein, Gastein, Hochkönig i Grossarltal. Zapewnia to świetną zabawę na nartach w 25 ośrodkach sportów zimowych, na 270 wyciągach i 760 kilometrach tras.

Ile kosztują skipassy w Austrii?

Mayrhofen Mountopolis: skipass dzienny od godziny 8:00 dla dorosłych kosztuje 72,50 euro, dla młodzieży (2005 – 2008) 58 euro.

SkiWelt Wilder Kaiser Brixental: karnet dzienny dla dorosłych 69 euro, dla młodzieży 52 euro i dla dzieci 34,50 euro.

Obertauern: ceny skipassów dla dorosłych wynoszą 59 euro, dla młodzieży 44,50 euro, dla dzieci 29,50 euro, co stanowi wzrost cen o około +11% w porównaniu z rokiem poprzednim.

Obergurgl-Hochgurgl: cena karnetu narciarskiego dla dorosłych: 70 euro (online od 59 euro), dla młodzieży:  56 euro (online od 48 euro), dla dzieci: 39 euro (online od 33,50 euro).

 

 Umiarkowany wzrost cen karnetów narciarskich w Szwajcarii

Szwajcaria jakiś czas temu wprowadziła dynamiczne ceny skipassów. To specjalny system ustalania cen, o którym już wspominaliśmy wyżej przy okazji Sölden. Można go porównać do systemów stosowanych przy ustalaniu cen biletów kolejowych i lotniczych. Tutaj cena wzrasta lub maleje w zależności od czasu rezerwacji i okresu, na jaki mają być zakupione skipassy. Dużą rolę w cenach skipassów odgrywa aktualny popyt na karnety, ale także pogoda w regionach narciarskich.

Z reguły zawsze bardzo opłaca się dokonać wczesnej rezerwacji. Niektóre szwajcarskie ośrodki narciarskie, takie jak Aletsch Arena w kantonie Valais, nie mają już w ogóle stałych stawek za swoje skipassy. W tym ośrodku cena za dzień zależy przede wszystkim od czasu rezerwacji, rodzaju rezerwacji (cena online lub cena gotówkowa) oraz sezonu. Niezależnie od tego, czy chodzi o bilet 1-dniowy, 2-dniowy skipass czy 6-dniowy skipass, ceny online zmieniają się codziennie. Warunki pogodowe nie mają jednak wpływu na cenę. Wskazówka: w tym ośrodku stawka online jest zawsze korzystniejsza niż w kasie – chyba że zakupuje się online karnet na dziś. Inne znane ośrodki narciarskie stosujące dynamiczny system cen to między innymi St. Moritz – Engadin, Gstaad, Zermatt, Andermatt+Sedrun+Disentis i Laax.

Ile kosztują skipassy w Szwajcarii?

Davos/Klosters: karnet dla osoby dorosłej na Jakobshorn & Parsenn kosztuje 84CHF, na Parsenn Davos/Klosters 86 CHF, tylko na Jakobshorn 83 CHF, na Rinerhorn 72 CHF, na Pischę 61 CHF oraz na Madrisę 76 CHF. Ceny wzrosły w Davos od 5 do nawet kilkunastu procent.

Adelboden: jednodniowy karnet dla dorosłych kosztuje 69 CHF (ok. 69,50 EUR), dla dzieci 28 CHF a dla młodzieży 48 CHF.

Wiele ośrodków narciarskich oferuje możliwość zakupu skipassów bezpośrednio przez internet. W ośrodku narciarskim Arosa Lenzerheide urlopowicze na karnetach jednodniowych kupionych online mogą zaoszczędzić do 44% a na karnetach 5- i 6-dniowych aż do 64%.

 

Wzrost cen skipassów we Włoszech mniejszy niż przed rokiem

Wzrostu cen należy spodziewać się w tym sezonie narciarskim również we włoskich kurortach. W Dolomiti Superski, związku narciarskim zrzeszającym dwanaście terenów narciarskich w Dolomitach, cena karnetu sezonowego dla dorosłych została podniesiona o 40 EUR, do 990 EUR. Karnet ten jest ważny przez cały sezon zimowy w całej destynacji Dolomiti Superski. Dodatkowo miłośnicy sportów zimowych z ważnym karnetem sezonowym Dolomiti Superski mogą korzystać z pięciu dni darmowej jazdy na wyciągach i trasach w trydenckich terenach narciarskich Adamello Brenta (Madonna di Campiglio, Pinzolo, Folgarida-Marilleva, Pejo, Ponte di Legno – Tonale, Andalo-Fai della Paganella, Monte Bondone i Folgaria-Lavarone), Brentonicoski, Lagorai/Passo Brocon i Panarotta.

W Val Gardenie i Alpe di Siusi tym razem podwyżka cen karnetów nie była tak dotkliwa jak w ubiegłym sezonie, kiedy ceny wzrosły tu aż o 21 proc. Zamiast dotychczasowych 69 EUR, narciarze będą musieli teraz zapłacić 74 EUR, co oznacza wzrost o około 7%.

Ile kosztują skipassy we Włoszech?

Maso Corto: ceny skipassów na ulubionym przez Polaków włoskim lodowcu wzrosły nieznacznie. Dorośli zapłacą teraz 53 EUR (podwyżka o 2 EUR),  dzieci 33 EUR (+1 EUR), a nastolatki 37 EUR (+2EUR).

 

Ceny karnetów narciarskich we Francji

Jazda na nartach robi się również coraz droższa we Francji. W popularnym francuskim ośrodku narciarskim Les 3 Vallees cena karnetu wynosiła dotąd 68 euro dla dorosłych. W nowym sezonie 2023/24 skipass dzienny kosztuje 75 euro (+10%). Ośrodek Alpe d’Huez podniósł ceny karnetów dla dorosłych o 4 euro (62 euro), a dla dzieci o 3,50 euro (48 euro).

W czwartym co do wielkości regionie narciarskim we Francji, Les Sybelles, dzienny karnet będzie kosztował 56,40 EUR zamiast 50,40 EUR (+12%). Jednodniowy karnet jest ważny w ośrodkach narciarskich La Toussuire, Les Bottières, Le Corbier, St. Jean d’Arves, St. Sorlin d’Arves i St. Colomban des Villards.

Ile kosztują skipassy we Francji?

Ceny skipassów Méribel: dorośli 67,50 EUR, dzieci 54 EUR, seniorzy 60,70 EUR.

 

Więcej cen karnetów narciarskich na sezon 2023/24 wkrótce

Redakcja Skiinfo będzie na bieżąco aktualizować ceny skipassów w kolejnych ośrodkach narciarskich, gdy tylko zostaną one podane na ich stronach internetowych. Aktualne ceny skipassów w ośrodkach narciarskich można znaleźć w poniższym zestawieniu:

 

Artykuły, które mogą Cię także zainteresować

Podziel się:
Copyright © 1995-2024  Mountain News LLC.  All rights reserved.